Můj volný čas

Ahoj, ahoj, od posledního článku utekla už delší doba, a tak bych se s Vámi ráda podělila o to, co se u mě stalo nového. Dneska bych chtěla psát o tom, jak trávím volný čas a s kým jsem se skamarádila. Zatím jsem psala jen články o registraci, co vše musíte udělat, než někam vyjedete a o práci.

Předem bych chtěla říct, že nemám moc času na poznávání Londýna,
a to díky práci, kterou jsem si zvolila (mám totiž full time job, což je náročnější na pracovní dobu), ale i tak mohu doporučit některá dechberoucí místa a povědět vám něco málo o mých zážitcích. Myslím si, že dnešní článek pro vás bude zajímavější, protože Londýn není jen
o práci, ale také o užití a poznávání nové kultury a především lidí.

Ráda bych začala tím, že vycestování do Londýna bylo pro mě trochu stresující a také jsem se strachovala, neboť jsem jela úplně sama (Denča dorazila až o dva týdny později) a nikoho jsem tu neznala. Bála jsem se, že budu sama a bez kamarádů, že si nebudu moc užívat Londýn tak,jako bych tu byla s někým koho znám.

Vše se naštěstí změnilo po příchodu do mého sharehousu, kde jsem ubytovaná s dalšími dvanácti lidmi. Bydlím zde se Slováky, Čechy, Turkyní a Bulharem. Líbí se mi, že tu jsou různé národnosti, neboť mi to pomáhá v rozvoji slovní zásoby a jazyků. Po příchodu do domu, který je plný lidí jsem se také samozřejmě trochu styděla, ale stud jsem dala stranou. Řekla jsem si, že je zbytečný se stydět a začala jsem se seznamovat. Zjistila jsem, že jsou strašně sympatičtí a dobře se s nimi komunikuje, takže mé obavy byly zbytečné.

Jak by řekla Denča: „Nepřitahujte si negativní energii zbytečně a užívejte si vše co máte kolem sebe.“ Samozřejmě se i najde někdo, kdo mi sedne méně, ale i tak se snažím vycházet se všemi a nevyvolávat konflikty.

 

Takže … Jelikož Denisa přijela až čtrnáct dní po mě, tak jsem tu ze začátku byla sama. No vlastně ne tak úplně. Skamarádila jsem se s Petrem, což je Slovák, který tu žije delší dobu. Našla jsem v něm spřízněnou duši, dokážu s ním vést dlouhé a podrobné rozhovory o čemkoliv a nikdy mě neumlčí 😀 Občas se mu divím, že mi neřekne, ať jsem zticha, protože někdy říkám kraviny nebo řeším holčičí věci. Jsem prostě a jednoduše ráda za to, že jsem měla to štěstí poznala ho, neboť bych jinak neznala tak suprového člověka.

Našla jsem si kamarády i v pracovním kolektivu. Jsem ráda za to, že jsem narazila na tak skvělý, usměvavý a hlavně nápomocný kolektiv. Hodně se spolu nasmějeme a neustále vtipkujeme. Hned mi ubíhá práce rychleji.

Rovněž bych se s vámi chtěla podělit o to, co dělám, když mám day off. Především se snažím trávit čas s kamarády a cestovat po Londýně. Moc míst jsem ještě nenavštívila, což mě mrzí, ale kdybych byla turistický průvodce a měla vám sestavit seznam míst, kde jsem už byla a stojí za zhlédnutí, tak bych vám rozhodně doporučila Regent park, což je za mě nejkrásnější park, který jsem zatím viděla.

Dále také klasiku – Big Ben, Westminster Abbey a okolí Westminster Bridge, kde můžete nalézt krásnou architekturu. Můžete si zde nafotit mnoho krásných fotek, což se hodí pro váš instagramový účet a nebo jiné sociální sítě.

Rozhodně se nebojte odvázat a snažte se cestovat jak jen můžete (nejen po Londýně). Stojí to za to. Nebudu lhát mám i dny, kdy mám volno a koukám na seriály, filmy, vařím společně s Petrem a nebo luštíme různé kvízy. Určitě znáte ten pocit, kdy se vám nic nechce a chcete prostě zůstat doma a nic nedělat. Tak já ho mám občas i v takto krásném městě jako je Londýn Je to sice škoda, ale myslím si, že párkrát je dobré se jen tak válet a nic nedělat 😀 Je dobré poslouchat své tělo a dělat, co si přeje.

Tak zase za 14 dní, ahoj!

Sandra C.

Pomoci nebylo nikdy jednodušší

Každá pomoc se počítá. Především na vás záleží, kolika dospívajícím ze sociálně slabého prostředí
pomůžeme v jejich osobním a profesním rozvoji.

Pomáhejte společně s námi. Dejme těmto mladým lidem šanci, aby jejich první kroky do samostatného života byly opravdu úspěšné.

Bez sponzorů by to nešlo

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Online

Pomáhejte společně s námi. Dejme mladým lidem šanci na lepší budoucnost a pomozme jim najít jejich práci snů.

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Telefon: +420 724 85 22 38
E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.