Vzhledem ke skupinovému způsobu života v dětském domově dochází, i přes snahu vychovatelů, k absenci individuálního přístupu ke každému dítěti jednotlivě, tak jak tomu bývá v biologické rodině. 

Projekt Happy End je zaměřený na úplné osamostatnění jednotlivce, osvojení si nových dovedností, získání stálého zaměstnání, rozšíření všeobecného přehledu o situacích, které mohou v životě nastat a také jak se s nimi vypořádat, zvýšení předpokladu na samostatnou a kvalitní budoucnost.

O projektu:

Happy End je určen dětem z dětských domovů ve věku 17–26 let, které čeká v brzké době osamostatnění nebo se už osamostatnily.

V rámci projektu každý získá:

  • TEST SILNÝCH STRÁNEK – vyplnění testu k zjištění či ověření silných stránek a doporučených povolání.
  • KARIÉRNÍ PORADENSTVÍ – individuální sezení s kariérní poradkyní.
  • KURZY A VZDĚLÁVÁNÍ – absolvování potřebných kurzů, seminářů či přednášek k získání nebo rozšíření potřebných znalostí pro danou profesi.
  • WORKSHOPY A SEMINÁŘE – finanční gramotnost, pracovní pohovory, psaní životopisu a motivačního dopisu, samostatné bydlení, povinnosti dospělých.
  • EXKURZE A STÁŽE VE FIRMÁCH – návštěva firem, které odpovídají profilaci a zájmům účastníka, který díky nim získá kontakty a bude mít možnost doptat se na informace, které ho zajímají.
  • BRIGÁDY – získávání potřebné praxe v daném oboru.
  • MENTORING – konzultace se zkušeným člověkem z oboru.
  • ZAMĚSTNÁNÍ – umístění do zaměstnání.

Cíl projektu:

Hlavním cílem projektu Happy End je garance kvalitního uplatnění a spokojeného, samostatného života cílové skupiny, což vede k nezávislosti na podpoře od státu, firem a neziskových organizací.

Díky projektu účastníci získají potřebnou praxi a znalosti v jimi vybrané profesi, aby si mohli splnit své kariérní i životní sny a cíle. Cílem je doprovodit je na jejich cestě k samostatnosti, kdy budou schopni žít plnohodnotným a kvalitním životem.

Účastníci: 

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3

Kalendář

červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
week 26 1
week 27 2 3 4 5 6 7 8
week 28 9 10 11 12 13 14 15
week 29 16 17 18 19 20 21 22
week 30 23 24 25 26 27 28 29
week 31 30 31