Děti v dětských domovech mají o životě, který je v budoucnosti čeká, zkreslené představy. Po odchodu se většinou nedokáží osamostatnit a nevědí, na koho se obrátit a kdo je ochoten jim poskytnout pomocnou ruku.

Ačkoliv v dětských domovech absolvují nespočet seminářů a workshopů, efektivita těchto setkání je z naší zkušenosti téměř nulová, protože v daný moment jsou informace a zkušenosti pro jejich příjemce nezajímavé a těžko uchopitelné. Většina z nich začne tyto informace postrádat až v okamžiku, kdy se setkávají s realitou a naráží na první problémy.

Projektem Roadshow se snažíme této situaci předcházet. Proto jsme připravili cyklus výjezdů, kdy vždy v daném regionu navštívíme dětské domovy s představitelem úspěšného života po odchodu z dětského domova a budeme motivovat dospívající děti v dětských domovech k tomu, aby vzaly svou budoucnost do vlastních rukou a začaly jednat.

O projektu:

Projektem Roadshow se snažíme formou jednodenního semináře motivovat děti z dětských domovů k tomu, aby se již teď, kdy jsou v dětském domově, zajímaly o to, co je čeká až ho opustí. Aby byly připraveni na samostatný život a neocitly se za branami dětského domova bez práce, bydlení a bez informací jak se postavit na vlastní nohy.

V každém domově navíc probíhá dotazníkové šetření, abychom mohli širokou veřejnost seznámit s potřebami těchto dětí a především na jejich potřeby cíleně odpovědět dalšími projekty a aktivitami, které potřebují nejvíce.

Cíl projektu: 

Cílem projektu je v průběhu 3 let navštívit více než 140 dětských domovů, seznámit tyto dospívající děti s možnostmi využití pomoci neziskovek a připravit je na jejich cestu k samostatnosti dříve, než se jednou ocitnou za branami domovů, bez informací a bez možnosti se vrátit.


Roadshow s Natálkou

Natália Mikulová žije již 12 let v dětském domově v Kroměříži spolu se svými třemi sourozenci. Po střední škole se rozhodla jít studovat na vysokou školu do Prahy, kde studuje obor Marketingová komunikace a jednou by se chtěla stát úspěšnou marketingovou manažerkou. Sama Natálka je absolventkou projektu Rozhled a čerpá spoustu dalších výhod, určených dětem z dětských domovů. Proto může předat své zkušenosti těm, kteří chtějí studovat, a neví jak začít a kde získat finanční, materiální a psychickou podporu na studium a na život mimo domov. S Natálkou budeme  navštěvovat další dětské domovy pod názvem Roadshow s Natálkou.


Roadshow s Veronikouveronika

Veronika Kašáková v dětském domově sama od 4 let vyrůstala a po odchodu zvládala
nástrahy života jen těžko. Až rok 2014 se pro ni stal zlomovým a její život se otočil o
360 stupňů. Stala se finalistkou České Miss a počátkem roku 2015 napsala autobiografii
Zpověď – z děcáku až na přehlídková mola. V rámci pilotních výjezdů našeho projektu
Roadshow, pod názvem Roadshow s Veronikou, navštívila 15 dětských domovů v
Ústeckém kraji, kde motivovala svým příběhem více než 166 dětí.


A hledáme další motivační vzory! Znáte někoho, kdo strávil dětství v dětském domově a nyní žije spokojený a plnohodnotný život a svým příběhem by rád motivoval mladé lidi v dětských domovech po celé republice? Napište nám.

 

 

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3

Kalendář

duben 2017
Po Út St Čt So Ne
week 13 1 2
week 14 3 4 5 6 7 8 9
week 15 10 11 12 13 14 15 16
week 16 17 18 19 20 21 22 23
week 17 24 25 26 27 28 29 30