Rozhled Samsung Digital Academy 6.kolo

Oblast: Brněnsko, Zlínsko a Praha
Období: září - prosinec 2015
Počet účastníků: 25
Finance: Samsung Electronics Czech and Slovak s. r. o.Projekt
Rozhled Samsung Digital Academy odstartoval v září 2015 a zapojili se do něho mladí lidé z dětských domovů v Kroměříži, Smolině, Jemnici a v Dolních Počernicích.

Celkem se tak projektu zúčastnilo 23 mladých lidí, kteří v průběhu 4 měsíců prošli kariérním dopingem, hromadou exkurzí a individuálními konzultacemi.

Začali jsme Úvodním seminářem, kde jsme účastníkům představili pravidla a náplň projektu, realizační tým a vše, co je čeká. Hned následoval Workshop s kariérní poradkyní, kde účastníci objevovali své silné stránky, sdělili nám jejich sny a touhy, podělili se s námi o to, co je baví a čím by chtěli jednou být. Na základě toho jsme tvořili myšlenkové mapy a koláže s názvem “My dream job”, které následně prezentovali ostatním. Na workshopech se podíleli kariérní poradkyně PhDr. Petra Drahoňovská a Pavlína Vašátová, které odvedly skvělou práci a účastníky si hned od začátku získaly.

Dále nás čekal workshop Nakopni svou kariéru s naším dvorním lektorem Oldřichem Dutým, MSc., kde se účastníci dozvěděli spoustu informací o trhu práce, o pracovních pohovorech, a mnoho dalšího.

Pražští účastníci absolvovali také workshop Etikety s naším dobrovolníkem, panem Janem Pošvářem.

V Kroměříži probíhal workshop Příprava na pracovní pohovor, psaní životopisu a motivačního dopisu, který pro nás uspořádali dámy z PROFIMA EFFECTIVE.

Exkurze pak probíhali především v rámci našeho Career Day v Praze, kam za námi přijeli účastníci ze všech zapojených dětských domovů. Byla pro ně připravena smršť exkurzí a Workshop psaní životopisu na počítači. Každý si tak v rámci workshopu vytvořil své vlastní CV a naučil se pracovat a formátovat v textovém editoru. Za půjčení prostor moc děkujeme Computer Help. Dále jsme v rámci exkurzí navštívili tyto firmy: Samsung Electronics Czech and Slovak s. r. o.; FTV Prima, spol. s r. o.; Twisto Payments a. s.; Datart International, a.s.; Domov Sue Ryder, z.ú.; Webnode.cz; ABB, s. r. o.; ZOOT a. s.; Autosalon Klokočka centrum a. s.; Brašnářství Roman Tlustý; Starbucks Coffee Company a Toulcův dvůr, z.s. Za umožnění exkurze moc děkujeme.

Další etapou projektu bylo Individuální kariérní poradenství, kdy každý z účastníků strávil hodinu s kariérní poradkyní a společně pracovali na životopisech, Linkedin profilech a dalších tématech, která je zajímala.

Projekt jsme pak završili Závěrečným seminářem, kde jsme rozdali certifikáty o absolvování projektu a tři nejpilnější účastníky jsme obdarovali mobilním telefonem značky SAMSUNG.

Velice děkujeme všem zapojeným firmám, organizacím a dobrovolníkům za podporu projektu a pak především společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak s. r. o. za finanční podporu projektu.

Na tři nejpilnější účastníky projektu čeká na závěr odměna v podobě mobilního telefonu značky SAMSUNG. 

Za finanční podporu našich projektů děkujeme společnosti SAMSUNG Electronics.

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3

Kalendář

srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31