DSC 2319
Na konferenci v Poslanecké sněmovně, kterou jsme pořádali v roce 2016, projevili pedagogové z dětských domovů zájem o školení týkající se aktuálních možností pracovního trhu, aby mohli tyto potřebné informace předávat dál klientům/dětem v dětských domovech.

jobs
Proto, ve spolupráci s Jobs.cz, pořádáme sérii workshopů v krajských městech České republiky.

O projektu: 

Projekt je určený pro pedagogy z dětských domovů, kteří přicházejí do přímého kontaktu s dětmi z dětských domovů, které čeká osamostatnění nebo se již osamostatnily. 

Témata workshou:

  1. Jaké nároky obvykle zaměstnavatelé na lidi mají, důležitost jednotlivých kritérií (vzdělání, praxe, jazyky, PC dovednosti atd.), čemu přikládat jaký význam, na co z pohledu kandidáta nejvíce připravit, co vypíchnout už v CV (a jak CV vlastně nejlépe strukturovat), jak zvládnout pohovor.
  2. Nejčastější požadavky zaměstnanců na podmínky v zaměstnání – a co je nyní obvykle možné ve firmách a organizacích působících v ČR (tj. opět ke sladění očekávání na obou stranách) – z pohledu kandidáta: příprava na vyjednávání o podmínkách nástupu. 
  3. Jaké prostředky firmy nejčastěji využívají k oslovení zájemců o volné pozice (z pohledu kandidátů: kde nejlépe práci hledat, co si od toho slibovat a co už je naopak zcestné očekávání).
  4. Jak probíhají typická výběrová řízení na volné pozice – kdo je zadavatelem, kdo obvykle ve firmách a organizacích rozhoduje o výběru, jak dlouho co trvá, jak probíhá komunikace...

S tímto workshopem navštívíme každý měsíc jedno krajské město v České republice. 

Upozornění:

Po absolvování workshopu získají pedagogové osvědčení.


Uskutečněné workshopy:

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3