ROZHLED 7. KOLO

Projekt Rozhled je zaměřen na podporu vzdělávání, zájmu o budoucí kariéru
a zaměstnatelnost mladých lidí vyrůstajících v pěstounské péči nebo v dětském domově.

Detail 6. Rozhledu

  • Oblast: Severní Morava – Ostravsko
  • Období: leden – duben 2016
  • Počet účastníků: 20
  • Věková kategorie: 17–26 let
  • Finance: České Radiokomunikace a. s.
    a KPMG Česká republika s. r. o.

Již 7. běh projektu Rozhled odstartoval v lednu 2016 a zapojili se do něho mladí lidé z dětských domovů a pěstounských rodin na Severní Moravě – tj. DD Lichnov, DD Melč, DD Nový Jičín, DD Budišov, PP Řepiště.

Celkem se tak projektu zúčastnilo 20 mladých lidí, kteří v průběhu
4 měsíců prošli kariérním dopingem, hromadou exkurzí a individuálními konzultacemi.

Workshopy, exkurze
a semináře

Začali jsme Úvodním seminářem, kde jsme účastníkům představili pravidla a náplň projektu, realizační tým a vše, co je čeká. Zároveň si pro ně připravil motivační představení i tým naší spřátelené neziskovky, Ulice dětem o.p.s. Další den následoval Workshop s kariérní poradkyní, tou byla již tradičně naše dvorní kariérová koučka, PhDr. Petra Drahoňovská.

Účastníci objevovali své silné stránky, sdělili nám jejich sny a touhy, podělili se s námi o to, co je baví a čím by chtěli jednou být. Na základě toho jsme tvořili myšlenkové mapy a koláže s názvem “My dream job”, které následně prezentovali ostatním. Celý víkend probíhal v krásných a novotou voňavých prostorách Poradny pro náhradní rodinnou péči v Ostravě.

 

Příběhy naší společné pomoci

Krásné příběhy dětí, kterým jsme společně pomohly najít směr a uspět v osobním i kariérním životě. Příběhy dětí, kterým jsme splnily sny. Všechny příběhy

Štěpánka

Dětský domov
„Doufám, že nadále zůstaneme v kontaktu a budeme se navštěvovat v dětském domově ale i mimo něj. Holky jsou podporou pro všechny a ukazují nám, že není nic, co bychom nezvládli, nebo by se nedalo zařídit.“

Jirka

Sedmičlenná rodina, nejstarší ze sourozenců
„Jsem, rád, že takoví lidi, kteří pomáhají ostatním existují. Protože spousta z nás takovou pomoc, anebo dobré nasměrování do života potřebujeme.“

Žaneta

Dětský domov od roku 2014
„Nadání a dovednosti mi nabízí možnosti, které se dětem v rodinách mnohdy nedostává. Chtěla bych tímto poděkovat zakladatelům této neziskovky, která pomáhá a rozvíjí životní sny nejen mně, ale i dalším dětem…“

Lukáš

18 let, dětský domov
„Díky kontaktům od Nadání mám všude otevřené dveře a nebojím se Denise a ani Lindě napsat, když mám nějaký problém. Vím, že mi vždy pomohou a při nejlepším mě
nasměrují a já si pak zbytek zařídím sám…“

Sandra

Dětský domov
Úspěch na prvním pohovoru a možnost vyzkoušet odlišný pracovní trh ji poskytla další obzory. ,,Nebojte se občas riskovat a jít zatím, co chcete. Můžete zažít perfektní chvilku, na kterou nikdy nezapomenete.”

Kryštof

17 let, pěstounská péče
„Projekt Roz(h)led Samsung Digital Academy mi rozšířil obzory. Uvědomil jsem si, co chci dělat v budoucnu a čím chci být. Chci vystudovat vysokou školu, v pruběhu studia chodit na brigádu v oboru, …“

Workshopy a semináře

O tři týdny později nás čekal seminář Příprava na pracovní pohovor, který si pro naše mlaďochy připravila paní Vendula Stojanová z Adecco, spol. s r. o. Ta účastníky seznámila s tím, jak pracovní pohovor vypadá, a jak se na něj co nejlépe připravit. Dokonce se s námi podělila i o zákulisní tipy, čehož si velice vážíme.

Dále za našimi účastníky vyrazil jako už tradičně náš lektor, Oldřich Dutý, MSc. a workshopem Nakopni svou kariéru, kde se účastníci dozvěděli spoustu informací o trhu práce, o pracovních pohovorech, a mnoho dalšího.

Aby toho nebylo málo, potkali se naši účastníci s paní Stojanovou z Adecca ještě jednou, a to přímo v sídle firmy v Ostravě, kde tvořili životopisy přímo na počítačích.

 

Exkurze

Hlavní náplní projektu jsou také exkurze a ty probíhaly po celé 4 měsíce. Exkurzovým vyvrcholením ale byl tzv. Career Day, kdy účastníci přijeli za námi do Prahy a nakoukli pod pokličku pražským firmám.

Další, a téměř poslední etapou projektu bylo Individuální kariérní poradenství, věnované především dokončení a vyšperkování životopisů. S naší kariérní poradkyní PhDr. Petrou Drahoňovskou jsme sedli do auta a vyrazili na Moravu, kde jsme měli celkem 5 zastávek,
a to ve všech dětských domovech, které byly do probíhajícího projektu zapojené, a v Ostravě, v Mercure Ostrava Center Hotel, kde jsme nejen strávili noc, ale také v sobotu večer a v neděli ráno pracovali nad životopisy účastníků z pěstounských rodin v okolí Ostravy. Hotelu tímto velice děkujeme za perfektní servis a ubytování, které nám poskytl.

Závěrečný seminář

Projekt jsme pak završili Závěrečným seminářem, kde jsme rozdali certifikáty o absolvování projektu a tři nejpilnější účastníky jsme obdarovali mobilními telefony, které nám zajistila společnost Twisto payments a. s.

Velice děkujeme všem zapojeným firmám, organizacím
a dobrovolníkům za podporu projektu a pak především společnostem KPMG Česká republika s.r.o. a České Radiokomunikace, a.s.
za finanční podporu projektu.

Bez vás by to nešlo

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Online

Pomáhejte společně s námi. Dejme mladým lidem šanci na lepší budoucnost a pomozme jim najít jejich práci snů.

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Telefon: +420 724 85 22 38
E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.