ROZHLED 9. KOLO

Rozhled 9. kolo byl zaměřen výhradně na zlepšení dovedností
v přípravě životopisu a hledání své vysněné práce.

Detail 9. Rozhledu

  • Oblast: Karlovarský kraj
  • Období: září 2016 – leden 2017
  • Počet účastníků: 20
  • Věková kategorie: 15 – 26 let
  • Projekt finančně podpořili: ČEPS, a.s.; Fond pomoci Siemens; KPMG Česká republika; Nadace O2; VINLAND, a.s.hli nabídnout Rozhled 21 účastníkům z dětských domovů a pěstounských rodin ve věku 14 – 21 let, kteří se zajímají o technické obory.
  • Projekt materiálně podpořili: ACTIVA spol. s.r.o.; AHOLD Czech republic, a.s.; Bidfood Czech Republic s.r.o.; Crocodille ČR, spol. s r.o.; Autocentrum FEMAT Radotín s.r.o.; Kofola a.s.; Kredenc s.r.o.; DELICATO CENTRUM a.s.; MESSENGER a.s.
  • Projekt proběhl pod záštitou: OSN Česká republika

Úvodní seminář

Úvodní seminář jsme uspořádali v příjemných prostorách Armády spásy v Karlových Varech, kde jsme se s celkem 20 přihlášenými účastníky seznámili, vyřídili potřebné formality, řekli si, co nás čeká a nemine v projektu Rozhled, a užili si spoustu zábavy. Poutavou a motivační přednášku si pro ně připravil Roman Kadlec, který také vyrůstal v dětském domově.

Hned druhý den, po úvodním semináři, čekal účastníky Workshop s kariérní poradkyní PhDr. Petrou Drahoňovskou. Děti objevovaly své silné stránky a díky koláži “My dream job” si vytyčily své cíle a sny.

 

Příběhy naší společné pomoci

Krásné příběhy dětí, kterým jsme společně pomohly najít směr a uspět v osobním i kariérním životě. Příběhy dětí, kterým jsme splnily sny. Všechny příběhy

Štěpánka

Dětský domov
„Doufám, že nadále zůstaneme v kontaktu a budeme se navštěvovat v dětském domově ale i mimo něj. Holky jsou podporou pro všechny a ukazují nám, že není nic, co bychom nezvládli, nebo by se nedalo zařídit.“

Jirka

Sedmičlenná rodina, nejstarší ze sourozenců
„Jsem, rád, že takoví lidi, kteří pomáhají ostatním existují. Protože spousta z nás takovou pomoc, anebo dobré nasměrování do života potřebujeme.“

Žaneta

Dětský domov od roku 2014
„Nadání a dovednosti mi nabízí možnosti, které se dětem v rodinách mnohdy nedostává. Chtěla bych tímto poděkovat zakladatelům této neziskovky, která pomáhá a rozvíjí životní sny nejen mně, ale i dalším dětem…“

Lukáš

18 let, dětský domov
„Díky kontaktům od Nadání mám všude otevřené dveře a nebojím se Denise a ani Lindě napsat, když mám nějaký problém. Vím, že mi vždy pomohou a při nejlepším mě
nasměrují a já si pak zbytek zařídím sám…“

Sandra

Dětský domov
Úspěch na prvním pohovoru a možnost vyzkoušet odlišný pracovní trh ji poskytla další obzory. ,,Nebojte se občas riskovat a jít zatím, co chcete. Můžete zažít perfektní chvilku, na kterou nikdy nezapomenete.”

Kryštof

17 let, pěstounská péče
„Projekt Roz(h)led Samsung Digital Academy mi rozšířil obzory. Uvědomil jsem si, co chci dělat v budoucnu a čím chci být. Chci vystudovat vysokou školu, v pruběhu studia chodit na brigádu v oboru, …“

Workshopy a semináře

S naším dalším lektorem Oldřichem Dutým, MSc. jsme se vydali do Karlových Varů “nakopnout dětem kariéru”. Díky jeho workshopu zjistily, jak se píše životopis a motivační dopis, co je součástí pracovního pohovoru a získaly užitečné rady a tipy z oblasti pracovního trhu.

Personalistky Jana Harel, Markéta Horáková a Alena Šímová ze společnosti UPC Česká republika, s.r.o. si pro děti připravily bohatý program. Děti nejprve absolvovaly krátký seminář na téma Etiketa, díky kterému zjistily pravidla verbální a neverbální komunikace či jaký zvolit dresscode na pohovor. Poté následovaly individuální simulace pracovních pohovorů, kdy každý z účastníků měl 20 minut s personalistkou, která si s ním sehrála pracovní pohovor nanečisto, a to od pozdravu a stisku ruky až po udělení užitečných rad a tipů.

Cerrer Days a cestování

Cestování, nejlepší životní investice – to byl název přednášky, kterou si pro děti připravil Lukáš Kerhart. Děti se mohly od Lukáše dozvědět k čemu je dobré mít zahraniční zkušenost; jaké jsou ve světě kulturní odlišnosti; jak postupovat, pokud chtějí studovat v zahraničí a mnoho dalšího. Přednáška byla vskutku inspirující. Děti měly spoustu otázek a doslova „hltaly“ každé slovo.

Během třídenní akce Career Days v Praze byly děti ubytované v hotelu Ibis Prague Old Town z hotelového řetězce AccorHotels. Účastníky čekal bohatý program, během kterého absolvovali nespočet dalších seminářů, workshopů a především exkurzí do předem vybraných společností dle jejich profesního zaměření.

Kariérní poradenství

První adventní víkend jsme s kariérní poradkyní PhDr. Petrou Drahoňovskou strávili v rámci Individuálního kariérního poradenství v dětských domovech v Karlovarském kraji. Děti si nejen vytvořily finální verzi životopisu a obdržely mnoho dalších tipů týkajících se pracovního trhu, ale také si udělaly Scio test, který odhalil jejich silné stránky! Ubytování nám poskytl Hotel Dvorana v Karlových Varech.

Děti z dětských domovů často provázejí silné životní příběhy, a tak si pro ně Kristian Gambiraža v samém závěru projektu připravil přednášku na téma: Proč jste už teď silnější, než všichni ostatní?

Projekt jsme společně s naší patronkou Patricií Solaříkovou zakončili ve FOUR BOWL v Karlových Varech, kde jsme si nejen zahráli bowling, ale také jsme dětem rozdali certifikáty o absolvování projektu.

Bez vás by to nešlo

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Online

Pomáhejte společně s námi. Dejme mladým lidem šanci na lepší budoucnost a pomozme jim najít jejich práci snů.

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Telefon: +420 724 85 22 38
E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.