Stravování

Po čtrnácti dnech vás opět všechny zdravím. Ráda bych vás chtěla přivítat u mého nového článku, ve kterém se zaměřím na mé stravovací návyky, a také mou přibližnou útratu za jídlo. Takovéto téma je u mě trochu neobvyklé, neboť se moc nechlubím s tím, co jím (mám špatné stravovací návyky a moc nejím), ale i tak se pokusím vám napsat nějaké snad užitečné informace.

Ráda bych začala tím, že se mi během mého pobytu změnil jídelníček, protože jsem v nové práci, ve které jsem každý den skoro od rána do večera. Když nad tím tak přemýšlím, tak se má strava dělí na dvě skupiny. První skupina je normální jídlo, které si kupuji sama a druhá skupina je jídlo, které dostávám v práci. Když mám volno nebo jdu do obchodu, tak si především kupuji takové věci, které jsou rychlé a můžete je hned sníst, neboť nemám moc času nazbyt.

Pro mě nejlepším a nejlacinějším obchodem, kam chodím, je Asda. Seženete tu vše a na londýnské poměry relativně levně. Například za dvacet liber jste schopní udělat velký nákup (tedy pokud nepůjdete po těch nejdražších věcech) 😀 Jedná se o velký supermarket, ve kterém naleznete drogerii, potraviny i pití. Já si kupuji hlavně chléb, velké jogurty (jsou opravdu lahodné), zeleninu, instantní polévky a podobně.

Samozřejmě nechodím jen do Asdy, občas si zajdu do nějakého bistra nebo restaurace. Kdybych si měla vybrat, tak za mě je asi nejlepší Wok to Walk nebo Wagamama. Wok to Wolk je asijské bistro, kde si volíte z různých druhů nudlí, přísad a následně sauce (neboli omáčku). Cena se pohybuje podle toho, co si všechno zvolíte. Já většinou platím okolo pěti liber, což je dobré a hlavně se pořádně najím.

Wagamama je sice také bistro s asijskou kuchyní, ale vypadá jako kvalitní restaurace. Máte zde na výběr z mnoha jídel (od polívek až po různé nudle) a také není drahé. Pokud budete mít možnost tyto dvě bistra navštívit, tak vám je rozhodně doporučuji.

 

Teď bych ráda přešla k druhé skupině jídel, což je skupina týkající se jídla, které dostanu v práci. Tady je normální, že v každé práci, kde začnete pracovat, vám zaměstnavatel poskytne stravu. Nemůžete čekat nic úchvatného, ale také to není nejhorší. Záleží na tom jakou kuchyni máte rádi, jaké máte chutě a kde pracujete.

Když jsem pracovala pro Renaurd Resource, tak jsem měla každý den rozdílné jídlo, měla jsem na výběr z několika chodů. Dokonce nám dávali i na výběr mezi veganským a vegetariánským jídlem (záleželo na tom, v jakém hotelu jsem zrovna ten den byla).

Zatímco v Caffe Concerto, což je restaurace kde pracuji teď, máme pořád to stejné. Což je buď zapečená bageta se sýrem a rajčaty nebo se sýrem a šunkou. Jako přílohu dostaneme salát a hranolky. Pozitivní na tom je, že si můžete vybrat z několika druhů pečiva. Já například vyzkoušela bagety “foccacia” a “ciabatta” (jsou to italské chleby). Je to vynikající.

Většinou, když pracujete v restauraci, tak si můžete po zavírací hodině vzít domu to, co se neprodalo a následující den to nebude potřeba. Takže je to další způsob, díky kterému ušetříte za jídlo. Já si například většinou beru domu různé zákusky a dorty pro kamarády na mém sharehousu, neboť mi to je líto vyhodit a vím, že je to potěší. Mohu si brát i různé sendviče, ale pouze výjimečně. V každé restauraci, kavárně či bistru to je jiné, tak hlavně nebuďte vyděšení nebo něco takového. Všude je to jinak, toto je pouze má osobní zkušenost.

Abych to na závěr shrnula. Chtěla bych vám říct, že se nemusíte bát, že byste trpěli hlady a podobně. Dokonce i pokud máte různé diety nebo nesmíte něco jíst, tak ve Velké Británii je strašně velký výběr jídla (veganský, vegeterianský, atd…). Dokonce bych řekla, že vegani tu mají chutnější věci, než my, co jíme vše. Nemusíte se vůbec strachovat.
Tak ahoj, za 14 dní 🙂

Sandra C.

Pomoci nebylo nikdy jednodušší

Každá pomoc se počítá. Především na vás záleží, kolika dospívajícím ze sociálně slabého prostředí
pomůžeme v jejich osobním a profesním rozvoji.

Pomáhejte společně s námi. Dejme těmto mladým lidem šanci, aby jejich první kroky do samostatného života byly opravdu úspěšné.

Bez sponzorů by to nešlo

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Online

Pomáhejte společně s námi. Dejme mladým lidem šanci na lepší budoucnost a pomozme jim najít jejich práci snů.

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Telefon: +420 724 85 22 38
E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.