ROZHLED 15. KOLO

Jedná se o čtyřměsíční mentoringový program zaměřený na volbu správné kariéry,
rozvoj nadání a dovedností a následného osamostatnění se a uplatnění se na trhu práce.

Projekt je určený mladým lidem ze sociálně slabých vrstev či jinak
znevýhodněného prostředí (komplikovaná situace v rodině, neúplná rodina,
pěstounská péče či pobyt v dětském domově, nemoc
nebo úmrtí v rodině, špatná finanční situace, aj.).

Pro koho byl projekt určený?

  • Oblast: Moravskoslezský kraj
  • Období: září – prosinec 2018
  • Počet účastníků: 20
  • Věková kategorie: 17-20 let
  • Finanční partneři projektu: bidli (projekt Modré pyramidy); České Radiokomunikace a.s.; ČEPS, a.s.; ExxonMobil Business Support Center Czechia s.r.o.; Hlas srdce (RENOMIA, a.s.); Igepa velkoobchod s papírem spol. s.r.o.; Neeco Global ICT Services

15. kolo ROZHLEDU

6.října 2018

Úvodní seminář

V rámci úvodního semináře proběhlo seznámení s účastníky, veškerá administrativa a shrnutí náplně projektu. Odpoledne za účastníky dorazili lektoři z Ulice dětem o.p.s., s kterými si vyzkoušeli parkur a breakdance.

7. října 2018

Workshop s kariérními poradci

Druhý den účastníky čekal workshop s kariérními poradci PhDr. Petrou Drahoňovskou a Mgr. Valerym Senichevem, PhD. Účastníci pracovali ve skupinkách na svojí vizi, stanovili si své cíle, dreamjobs, objevovali své silné stránky a na závěr se účastníci seznámili s životopisy.  

20.října 2018

Workshop zaměřený na životopis, výběrové řízení a simulaci pracovního pohovoru

Druhý víkend jsme Ostravě v sobotu pokračovali workshopem s personalistkou Kateřinou Zajíčkovou ze společnosti NNIT Czech Republic. S účastníky se zaměřila na životopisy, motivační dopisy, pracovní právo a pak si ve dvojicích zkoušeli pracovní pohovor nanečisto.

21.října 2018

Workshop zaměřený na etiketu, komunikaci a emoci

V neděli pak hlavními tématy workshopu byla komunikace, etiketa, dress-code, emoce a jak s nimi pracovat. S lektorkou Adélou Čavojskou účastníci nacvičovali například jak se omluvit, když nemohu dorazit na pohovor, a  jak se na pohovor či maturitu vhodně obléci. Na závěr probírali i techniky, jak bojovat se stresem a s negativními myšlenkami.

Velmi přínosné pro mne v sobotu bylo vyzkoušet si pohovor, bylo to pro mne něco nového a věřím, že mi to do budoucna pomůže. V neděli mne pak nejvíce bavila etiketa a zvládání emocí, určitě chci některé techniky na zlepšení nálady vyzkoušet a začít používat. “ zhodnotila druhý víkend jedna z účastnic.

11.-13. listopadu 2018

Career Days

Během tří dnů byly pro účastníky připraveny individuální exkurze a stínování dle jejich profilace. Kromě toho absolvovali kurz vaření ve škole vaření Chefparade, aby se naučili alespoň základy a uměli si po osamostatnění sami uvařit. Motivovat je přišel i Jiří Rostecký, autor magazínu Mladypodnikatel.cz.

Například Petr by se chtěl stát realitním makléřem, a tak hned v pondělí ráno spolu s dobrovolnicí vyrazil do sídla společnosti Bidli, jedním z partnerů. V Bidli se nejprve setkal s Lucií Leitnerovou, regionální ředitelkou Prahy III, která mu vysvětlila, jak společnost Bidli funguje, jaké jsou v rámci společnosti pracovní možnosti a celou společností ho provedla. Poté se mu věnovala Nikola Bereczová, realitní makléřka. Vysvětlila Petrovi, jaká je náplň práce realitního makléře, jak vypadá typický den v práci a doporučila mu i vhodné kurzy a semináře, které mu pomohou se v oblasti trhu s nemovitostmi lépe orientovat.

„Exkurze v Bidli byla senzační. Zjistil jsem, jak to chodí v tzv. realitní firmě a hodně mě to nadchlo, a to z toho důvodu, že člověk tam je pánem svého času a nemá nad sebou bosse ale lídra. Odměny jsou podle toho, jak moc pracuješ a taky jsou tam semináře, které platí zaměstnavatel. Díky této exkurzi jsem se posunul blíže k mému cíli, který je nyní jasnější.,” zhodnotil Petr pondělní den.

  1. prosince 2018

Přednášky: Cestování v USA a Mediální gramotnost

V sobotu měli účastníci program opravdu nabitý. Nejprve si ráno vyslechli přednášku o cestování v USA od studentek Denisy a Karolíny, které jim předaly tipy, jak mohou levně cestovat a na co před cestou ale nezapomenout. Odpoledne pak byla na programu přednášku o mediální gramotnosti s lektorem Tiborem Vocásekem z projektu Zvol si info.

Individuální sezení kariérním poradcem

Během přednášek ještě účastníci absolvovali hodinové individuální sezení s kariérními poradci PhDr. Petrou Drahoňovskou a Mgr. Valerym Senichevem, PhD, kde se zaměřili na životopisy a jejich další kariérní směřování.

  1. prosince 2018

Workshop: Finanční gramotnost a bydlení

V neděli je pak lektorka Hana Pilcová provedla velmi důležitým workshopem na téma “Finanční gramotnost a bydleníů. Finanční gramotnost je pro mladé lidi ze znevýhodněného prostředí velmi důležitá, aby po osamostatnění neskončili v dluhové pasti či v horším případě na ulici. Na závěr celého projektu proběhlo slavnostní předání certifikátů všem úspěšným absolventům celého projektu.

A jak projekt hodnotí účastníci?

Strašně super, jsem ráda, že jsem se přihlásila a hlavně, že jsem měla tu možnost tady být. Dozvěděla jsem se spoustu věcí, které jsem nevěděla. Strašně moc děkuji.“

Projekt mi pomohl si ujasnit, co opravdu chci a zjistila jsem, že není tak těžké toho dosáhnout, jak jsem si myslela. Nyní už vím, kde a jak hledat práci, jak získat kontakty. Strašně moc jsem se toho dozvěděla. Už se ani tolik nebojím budoucnosti a řekla bych, že jsem díky projektu samostatnější. Až budu dospělá a budu řešit práci, tak už to nebude tak těžké, protože budu vědět co a jak. Dalo mi to strašně moc a za všechno děkuji.“

„Jsem více komunikativní, nebojím se tolik, vím co bych chtěla dělat.“

„Zmenšily se pochybnosti. Nemáme strach napsat nějakému odborníkovi o radu. Dostal jsem vzdělání, ale největší posun je v hlavě.“

„Projekt mi velmi pomohl,, chtěla bych se zaměřit na Svatby a plesy v účesové tvorbě a vizáží (líčení).“

„Děkuji za možnost účasti v tak skvělém kolektivu lidí. Děkuji za možnost navštívit firmy, do kterých bych se jen tak nedostal. Možnost získání kurzu je úplně nejlepší. Propojení děti z rodin s námi z děcáku je hodně dobrý, jelikož aspoň ví, co to děcák je. Děkuji ještě jednou!“

Pomoci nebylo nikdy jednodušší

Každá pomoc se počítá. Především na vás záleží, kolika dětem z dětských domovů
pomůžeme v jejich osobním a profesním rozvoji. Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem
šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.

Bez vás by to nešlo

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Online

Pomáhejte společně s námi. Dejme mladým lidem šanci na lepší budoucnost a pomozme jim najít jejich práci snů.

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Telefon: +420 724 85 22 38
E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.