ROZHLED 17. KOLO

Tříměsíční mentoringový projekt Rozhled, který nastartuje tvoji kariéru, kromě toho ti pomůže s tvým osobnostním rozvojem a zvýší tvou šanci uplatnit se na trhu práce, stát se startupistou či třeba youtuberem. 

Projekt je určen pro studenty 3. a 4. ročníků středních škol.

Pro koho je projekt určený?

 

Primárně pro studenty 3. a 4. ročníků středních škol ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale občas uděláme i výjimku a vezmeme motivované studenty z běžných rodin.

 • Oblast: celá Česká republika
 • Období: září – prosinec 2019
 • Počet účastníků: 20
 • Věková kategorie: 17-22 let

Co tě čeká v 17. kole ROZHLEDU?

 • 3 víkendové workshopy v Praze (workshop v sobotu i neděli)
 • exkurze a stáže do firem a organizací
 •  hodinové individuální kariérní poradenství
 • mentoring (propojíme tě s mentory ve tvém oboru)
 • možnost získat kurz dle svého zaměření

Co ti účast v projektu přinese?

 • zvýší se tvoje šance uplatnit se v oboru
 • osobnostní rozvoj
 • zvýšíš si sebevědomí
 • získáš možnost podívat se do společností ve svém oboru
 • probereme s tebou možnosti dalšího studia či podnikání
 • naučíš se, jak se prezentovat a jak se chovat na pohovoru
 • získáš kontakty na mentory a odborníky v oboru
 • osamostatnění se
 • potkáš partu podobně smýšlejících mladých lidí a nalezneš nové kamarády

Harmonogram 17. kola ROZHLEDU

28. září – 29. září 2019 (sobota a neděle), 9.30 – 17:00, Praha

28. září  – Seznamovací workshop proběhl za pomoci Vandy ze Škola improvizace. Následovalo představení projektu účastníky předchozích kol, veškerá administrativa a shrnutí náplně projektu. Také dorazil Petr – Minutový řečník a ukázal účastníkům, jak se správně prezentovat a sobotu zakončil Lukáš Ždárský se svojí motivující přednáškou o tom, jak vznikl koncept Vnitroblock.

29. září –  Celou neděli jsme strávili se skvělými kariérními poradci – PhDr. Petrou Drahoňovskou a Mgr. Valery Senichev, PhD. Účastníci měli možnost zjistit, díky testům Salmondo, jaké jsou jejich slabé, silné stránky a talenty a dále je pak rozvíjeli právě s Valerym. Petra zase s dětmi řešila, jak na správný životopis a jak se prezentovat na pracovním trhu.

Jedna z účastníc popsala víkend takto : Úžasné: Minutový řečník, Vnitroblock, talent ostatních účastníků. Kariérní poradci byli taky super. Organizace se mi líbila. Přišlo mi hezké, jak jste nás všude vyzvedli, abychom se neztratili”,

19. a 20. října 2019 (sobota a neděle), 10:00 – 17:00, Praha

19. října – Dovednosti, které je fajn ovládat – sebeprezentace, simulace pracovního pohovoru, jak hledat práci, jak psát životopis, motivační dopis, založení LinkedIn profilu. Celodenní workshop s profesionály z firmy MSD. Účastníky také čekalo malé překvapení, čas si na nás našel Yemi A.D. a představil svou Ynspirology. 

20. října – Workshop kódování s firmou SAP a sladká tečka v podobě přednášky od Honzy Hawelky, který vytvořil síť úspěšných kaváren a restaurací Lagartoseverních Čechách.

„Po worshopu v MSD jsem ocenil možnost vyzkoušet si pohovor nanečisto, hodně mě to uklidnilo. “ zhodnotil víkend jeden z účastníků. A další účastnice přidala: „ Yemi byl top!

 10. – 12. listopadu 2019 (neděle až úterý), Praha

10. listopadu –  Workshopem na téma „Finance a jak s nimi nakládat nás provedla lektorka Hanka Pilcová. Neděli jsme zakončili se školou vaření Chefparade.

11- 12. listopadu  Career days byly 3 intenzivní dny plné workshopů, seminářů a exkurzí, účastníci měli možnost podívat se do minimálně tří firem či organizací podle svého zájmu a profilace a dokonce si vyzkoušeli i hru Lasergames. 

„Víkend jsem si užila naplno! Na svých exkurzích jsem se dozvěděla, co jsem chtěla, lidé tam byli moc milí a z každé si odnáším spoustu poznatků a tipů a  paní a slečny dobrovolnice byly zlaťoučké.

 7. – 8. prosince 2019 (sobota a neděle), Praha

7. prosince – Na závěr celého projektu ještě účastníci absolvovali hodinové individuální sezení s kariérními poradci Mgr. Valerym Senichevem PhD., paní Kateřinou Peškovou a Ivanou Štěrbovou, kde se společně zaměřili na další kariérní směřování a ujasnění si následujících kroků po projektu. Zároveň všichni účastníci vyšperkovali a finalizovali své stávající životopisy a to za pomoci dobrovolníků, jmenovitě : Jakuba Švitorky, Adriany Pagáčové a Ester Fišerové.

8. prosince – V neděli dopoledne účastníky ještě čekala přednáška od Daniela Doležala, autora knihy Dítě v síti, na téma bezpečnosti na internetu. Posledním hostem byl Kuba Zegzulka, který již ve svých 17 letech získává důležité zkušenosti ve svém oboru a to díky jeho rostoucí síti LinkedIn. Pozdní odpoledne už bylo ve znamení předání dárků a certifikátů a loučení.

 A jak celý projekt hodnotí účastníci? 

 „Projekt Rozhled patří mezi mé zážitky, na které nikdy nezapomenu. Byla to zkušenost, při které jsem získal nové zkušenosti, naučil se nové věci a získal nové přátele. Smál jsem se, vzdělával a užil si to”.

„Nejsem sice ještě úplně rozhodnutá, jak se chci živit, ale projekt mi dal nenahraditelné základy a zkušenosti, které mi s volbou ještě pomohou. Naučila jsem se hodně věcí, ke kterým se ve škole nedostaneme. Z každého workshopu, exkurze i rad ostatních si odnáším něco do života. Projekt mě posunul jak po stránce kariéry, tak i po stránce přátelství”.

„Víc si věřím a  necítím se tak nejistá. Konečně slyším to, že je v pořádku, že třeba nevím, kam chci směřovat. Protože to naše české školství nám říká přesný opak”.

„Většina věcí se mi moc líbila, ale takové ty topky jsou: Minutový řečník, Vnitroblock, Yemi, exkurze, Lagarto, kurz vaření, kariérní poradci… to bych rovnou mohla vypsat všechno týjo! Ale celé se mi to moc moc líbilo”.

Pomoci nebylo nikdy jednodušší

Každá pomoc se počítá. Především na vás záleží, kolika dětem z dětských domovů
pomůžeme v jejich osobním a profesním rozvoji. Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem
šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.

Bez vás by to nešlo

Kontaktní informace

Kanceláře:

Písecká 2342/11
130 00  Praha 3
Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124
Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100
IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Sledujte nás na sociálních sítích

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.