ROZHLED 18. KOLO

Čtyřměsíční mentoringový projekt Rozhled, který nastartuje tvoji kariéru, pomůže s tvým osobnostním rozvojem a a nasměruje tě tím správným směrem.

Je ti 17 – 21 let a chceš na sobě pracovat?

Pro koho je projekt určený?

 

Primárně pro mladé lidi (17 – 21 let) ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale děláme i výjimku a vezmeme motivované studenty z běžných rodin.

Nevadí ti dojíždět do Prahy jednou za měsíc? Dopravu hradíme.

 • Oblast: celá Česká republika
 • Období: únor – květen 2020 (červenec 2020)
 • Počet účastníků: 20
 • Věková kategorie: 17 – 21 let

Co tě čeká v 18. kole ROZHLEDU?

 • 4 víkendové workshopy v Praze (workshop v sobotu i neděli)
 • exkurze a stáže do firem a organizací
 • absolvuješ hodinové individuální kariérní poradenství
 • mentoring (propojíme tě s mentory ve tvém oboru)
 • možnost získat kurz dle svého zaměření

Co ti účast v projektu přinese?

 • zvýší se tvoje šance uplatnit se v oboru
 • získáš možnost podívat se do společností ve svém oboru
 • probereme s tebou možnosti dalšího studia či podnikání
 • naučíš se, jak se prezentovat a jak se chovat na pohovoru
 • získáš kontakty na odborníky v oboru
 • osobnostní rozvoj
 • zvýšíš si sebevědomí
 • osamostatníš se
 • poznáš fajn partu mladých lidí a získáš nové přátelé

Harmonogram 18. kola ROZHLEDU

1. února – 2. února 2020 (sobota a neděle), 10.00 – 17:00, Praha

 1.února  V sobotu jsme odstartovali již “plnoleté” kolo projektu ROZHLED. Po administrativních povinnostech následovaly icebreakery, které pro nás připravila Karolína Stellová, lektorka herectví. Po ní za námi dorazil i Lukáš Žďársky, který stojí za úspěšným konceptem VNITROBLOCK a Kavárna, co hledá jméno, aby s námi sdílel svůj příběh, jak se vyrovnával s překážkami a jak je důležité jít si za svým snem. A pak už jsme se „jen“ poznávali, abychom o sobě věděli co nejvíce.

 2.únoraV neděli jsme spojili síly s Grow with Google, GrowJOB institute a a vznikl skvělý workshop pro účastníky projektu. Pracovali jsme na svých vizích, talentech, kritickém myšlení a jak skončit s prokrastinací.

Jeden z účastnic zhodnotila „ Baví mě ta různorodost lidí ze všech koutů ČR, zaujalo mě, že založit kavárnu není vůbec nemožné „. 

29.února – 1.března 2020 (sobota a neděle), 10:00 – 17:00, Praha

29.února V sobotu se nám věnovali personalisté z MSD IT Global Innovation Center- Jakub Švitorka, Lenka Hrdličková a  Michaela Hromádková. Probrali jsme společně všechny důležité věci ohledně pracovního světa, od životopisů po různé druhy smluv, pracovních poměrů a kde hledat práci. Pozdní odpoledne s námi strávil Jirka Rostecký, který stojí za úspěšným portálem mladypodnikatel.cz. Jirka účastníkům povyprávěl nejen svůj osobní příběh, pořádně je namotivoval a podělil se s námi o to, že i podnikání může mít stinnou stránku. Dokonce účastníky podělil zajímavými motivačními knihami, které ho zaujaly. 

1.března – V neděli jsme si tak trochu hráli. Dopoledne za námi dorazila Vanda Gabrielová ze Škola improvizace a účastníci pracovali na své sebeprezentaci, jak odbourat strach před publikem, jak na neverbální komunikaci. Vanda vše pojala skvělou hravou formou a tak jsme se dopoledne i dost nasmáli. 

Finálním hostem víkendu byl Miky Škoda, zakladatel X-Challenge LeapMakers a řekl jim, že i tzv „fuckupy“ jim pomůžou se posunout k vysněnému povolání.

Víkend to byl opravdu nabitý a účastníci měli na lektory tolik zvídavých otázek, že málem skoro nestihli vlak.

Jedna z účastnic o víkendu řekla : „Zaujalo mě vše, protože pro mě to je jako motivace do života a také ponaučení že se nemám vzdávat snů a jít si za tím, co doopravdy chci“.

____________________________________________________________________________________________________________________

Workshopové víkendy v březnu, dubnu a květnu museli být kvůli pandemii COVID-19 přesunuty. 

V těchto měsících na sobě účastníci projektu pracovali  online – vytvářeli svůj individuální plán a vizi a plnili různé úkoly a sebevzdělávali se. V měsíci květnu také proběhlo kariérní poradenství,  které je pevnou součástí projektu. Nicméně, nestandardně proběhlo kariérní poradenství s účastníky online – pomocí videohovorů. Zapojenými poradci byli – Mgr. Valery Senichev PhD. a Ivana Štěrbová. Poradci se s účastníky zaměřili na jejich další kariérní směřování,  ale také  s nimi probrali volby exkurzí, které účastníky v rámci projektu ještě čekají. 

_________________________________________________________________________________________________________________________

20.června – 21. června 2020 (sobota a neděle), 10:00 – 17:00, Praha

20.června – Workshop HR – finalizace životopisů. Cyber security s Danielem Dočekalem  

První část dne strávili účastníci šperkováním svých životopisů, úpravami motivačních dopisů a ti, kteří měli zájem, probrali založení profilu na LinkedIn a jeho výhody. Všem účastníkům s tím individuálně pomáhali zkušení personalisté, naši dobrovolníci, jmenovitě: Jakub Švitorka, Ester Fišerová, Adriana Pagáčová a Martina Suchá. Po setkání účastníků s personalisty následovala přednáška o bezpečnosti na internetu. Poutavě ji vedl Daniel Doležal, autor knihy Dítě v síti. Účastníci se dozvěděli, jak efektivně používat sociální sítě, proč je důležité bezpečně surfovat na internetu a jak si při tom hlídat v online světě soukromí. 

21.června – Jak na Google Tools a workshop I am remarkable s Adéla Schicker. 

Neděle proběhla s lektorkou Adélou Schicker z GrowJOB Institute, která si pro účastníky připravila hned několik workshopů. Na úvod se všichni naučili efektivně pracovat s internetovými Google nástroji, nastavili si vlastní emailové adresy a vyzkoušeli si nejrůznější tipy a triky. Účastníci během dopoledne pracovali také v týmu, tvořili jednoduchou grafiku v programu Canva a vyzkoušeli si znalosti práce s Google nástroji v praxi. Šlo jim to skvěle! Celý den ukončil workshop #IamRemarkable, kterého je Adéla Schicker lektorkou. Účastníci se naučili pracovat s vlastní jedinečností a vyjímečností a využívat ji ku svému prospěchu, a to v osobním i profesním životě. 

1.července – 3.července 2020 (středa až pátek), Praha

1.července – Příjezd v odpoledních hodinách. Workshop finanční gramotnosti a škola vaření s Chefparade.

Středu jsme zahájili workshopem na téma „Finanční gramotnost“, který vedla Anna Šmídová.  Naši účastníci si z přednášky odnesli spoustu užitečných tipů, například jak efektivně nakládat se svým rozpočtem, jak se vyhnout dluhové pasti a jak celkově přistupovat k financím. Finanční gramotnost je pro mladé lidi velmi důležitá a pro naše účastníky projektu obzvlášť, většina z nich se nyní osamostatňuje a začíná dospělý život. Večer jsme strávili na kurzu vaření italské kuchyně ve Škole vaření Chefparade a chystali síly na následující intenzivní dny.

2 – 3. července Career days * – 2 intenzivní dny plné workshopů, seminářů a exkurzí – účastníci se podívali do firem a organizací, které je zajímaly.   

Následující dva dny byly plné individuálních exkurzí a všichni účastníci měli možnost podívat se do společností a organizací, a to podle svých profilací. Spousta účastníků se podívala do svých vysněných firem a mnozí díky exkurzím zjistili, kterým směrem se dále vydat. Nabité dny jsme odlehčili hraním lasergame v  MaxLasergame.

* Pro účastníky je zařízené ubytování v hotelu, doprava i strava ZDARMA

Nově budeme také pořádat 2 víkendové workshopy o prázdninách! 

 

Pomoci nebylo nikdy jednodušší

Každá pomoc se počítá. Především na vás záleží, kolika dětem z dětských domovů pomůžeme v jejich osobním a profesním rozvoji. Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.

Bez vás by to nešlo

Kontaktní informace

Kanceláře:

Písecká 2342/11
130 00  Praha 3
Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124
Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100
IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Sledujte nás na sociálních sítích

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.