Aly: Překonala jsem strach z pohovoru a získala super kontakty

Ahoj, jsem Aly. Je mi 18 let a studuji Krkonošské gymnázium ve Vrchlabí. Už od začátku střední jsem byla úplně ztracená, co se týkalo otázky budoucnosti. O projektu ROZHLED jsem se dozvěděla od mé kamarádky, která se projektu již zúčastnila a namotivovala mě do něho vyprávěním, co se v něm naučila, jaké lidi poznala a nejdůležitější – přesně věděla, čemu se chce v budoucnu věnovat.

Překonala jsem strach z pracovního pohovoru

Popravdě jsem vůbec nevěděla, co od projektu očekávat. Vzhledem k tomu, že se konal online, tak jsem měla trochu obavy. Ale i přesto, že jsme se nemohli potkat naživo, tak musím říct, že se projekt neskutečně vydařil. Poznala jsem i skvělé lidi, se kterými máme doteď skvělé vztahy.

Díky hromadě workshopů jsem se naučila spoustu nových věcí. Třeba jak pracovat s prokrastinací nebo jak přemýšlet o sobě a svých talentech. Díky kariérnímu poradenství s Valerym a osobnostním testům jsem si ujasnila, jaká práce by se ke mě hodila a zároveň mě naplňovala.

Strašně moc se mi líbila simulace pracovního pohovoru, ze které jsem ale měla strach. Ještě nikdy jsem nebyla na pohovoru a vlastně jsem ani nevěděla, co tam řeknu. Nakonec mi paní Kyselová, personalistka, se kterou jsem měla pohovor, aktivitu neskutečně zpříjemnila a jsem jí za to moc vděčná. Na to navazoval rovnou workshop zaměřený na úpravu životopisu. Z toho jsem byla též nervózní, jelikož to byl můj první životopis, který jsem nikdy nepoužila. Ukázalo se, že nebyl tak špatný, jak jsem myslela. K tomu jsem dostala spoustu tipů od paní Fišerové, jak ho vyšperkovat, aby byl dokonalý.

V projektu ROZHLED jsme také po celé čtyři měsíce pracovali na skupinovém projektu, a to za využití metody design thinking. Tu používají v Googlu při tvorbě inovací. Projekt v rámci design thinking mi přinesl nové přátele, protože jsme na něm pracovali ve skupinkách, a to celou dobu. Ve skupinkách jsme společně plnili domácí úkoly a také si samostatně pořádali online meetingy, během kterých jsme pracovali na našem projektu a upevňovali  mezi sebou vztahy.

Domluvila jsem si stáž ve společnostech Alza a Lush

Čeho si vážím úplně nejvíce jsou CAREER DAYS (exkurze do firem) a kontakty, které jsem během celého projektu získala. Při exkurzích jsem se dozvěděla jak to chodí v praxi ve firmách. Také jsem měla možnost si do budoucnosti zařídit stáže, které bych mimo projekt neměla šanci získat. Podívala jsem se do Alzy, kde jsem se dozvěděla o HR, marketingu a projektovém managementu. Dále jsem byla v Lushi, kde mi slečna pověděla o PR a kampaních Lushe, které připravuje a dokonce mi vybrala i několik dárečků. Moje poslední exkurze byla v GAPu, kterou mně provázela dobrovolnice Adéla Hynková. Popovídala jsem si s ní o marketingu, jejích zkušenostech a staly se z nás kamarádky. Mimo jiné se mi povedlo dohodnout si na léto stáž v Alze a v Lushi na podzim, tak doufám, že vše dopadne. Jsem všem firmám moc vděčná za exkurze a budu se moc těšit.

I přesto, že projekt proběhl online, tak pro nás tým Nadání připravil i jeden offline meeting, jako takové zakončení projektu. Bylo úžasné vidět všechny konečně naživo. Zahráli jsme si společně lasergames a poté se přesunuli do hotelu Mamaison, kde pro nás už bylo připravené občerstvení, poslední společný workshop na shrnutí projektu, a také na nás čekaly certifikáty a dárečky. Moc jsem si to užila a byla jsem moc ráda, že jsem mohla všechny vidět a popovídat si s nimi. 

Projekt ROZHLED mi dal spoustu zkušeností a kontaktů, za které jsem moc vděčná a doufám že se všemi zůstanu ve spojení. Pokud se rozmýšlíte, zda se do projektu přihlásit, tak jen do toho! Všichni z Nadání jsou hodní a úžasní lidé, kteří vám se vším vždy pomohou, nemusíte se ničeho obávat.

Autorka článku: Aly Nguyenová

Kontaktní informace

Kanceláře:

Písecká 2342/11
130 00  Praha 3
Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124
Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100
IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Sledujte nás na sociálních sítích

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.