Anežka: Díky projektu jsem si našla stáž i brigádu

Jsi motivovaný student a chceš zažít nadupaný projekt plný kariérních tipů? Nevíš, jakým profesním směrem se vydat, ale chceš tomu už konečně přijít na kloub? Baví tě seberozvoj, vzdělávání se, osvojování klíčových kompetencí, ale i rozšiřování obzorů a networking se stejně naladěnými lidmi? Tak to tu jsi správně, jelikož ROZHLED ti může nabídnout vše výše zmíněné!

Čauky, jmenuji se Anežka a společně s ostatními studenty středních škol jsme čtyři měsíce pracovali ve vlastních projektech ve skupinkách, absolvovali exkurze ve firmách, měli individuální kariérní poradenství s kapacitou a „kariérním guru“ Valerym, vyzkoušeli si simulaci pohovorů a užili nespočet workshopů orientovaných právě na kariérní rozvoj.

Utvrdila jsem se v budoucí kariéře

Celý projekt se odehrál online. Ze začátku jsme byli trošku ostýchaví, nevěděli, co přesně od projektu čekat a zároveň jsme si nebyli jisti, jestli jdeme tím správným kariérním směrem. Stresíky z nás, ale rychle opadly již na prvním setkání na ZOOMU, který byl vedený ve velmi pohodovém a přátelském duchu. Seznámili jsme se s účastníky, velmi sympatickými organizátory a kariérním poradcem Valerym, který s námi měl poté i individuální kariérní poradenství. 

Díky konzultaci s odborníkem a testům silných stránek Salmondo jsem zjistila, jaké jsou mé talenty, jaké pracovní prostředí by mi nejvíce vyhovovalo (co se týče flexibility, stresu, ale i time managementu) a já se utvrdila v tom, že HR je pro mě správná volba. 

Celý projekt prolínala práce na vlastních projektech, a to za využití metody design thinking od Google. Pracovali jsme v malých skupinkách a snažit se nalézt řešení na problémy a mezery na trhu v oblasti, která nás zajímala. Byla jsem překvapená s jakou vášní a ctižádostí do toho týmy šly. Ambiciózní jsme byli určitě všichni a myslím, že jsme od počátečního výběru tématu až po samotný prototyp udělali pěkný kus práce. 🙂

Obohacující pro nás byla i pestrá škála workshopů v projektu ROZHLED. Ty probíhaly vždy o víkendech, posunuly nás v osobním a kariérním rozvoji a posílily naše soft skills a znalosti. Naučili jsme se pracovat v grafickém programu Canva a začali efektivně používat Google nástroje. Někteří z nás si úspěšně založili Linkedin profil a také nyní rozumíme nyní o něco lépe sociálním sítím a tomu, jak se chovat na internetu bezpečně #cybersecurity. Také nám byly představeny témata jako je konec prokrastinace, finanční gramotnost, jak využívat kritické myšlení a jakým způsobem se sebeprezentovat.A to zdaleka nebylo vše! Na solidní a pravidelnou dávku workshopů jsem se vždy netrpělivě těšila a ROZHLED doopravdy zpestřoval mou karanténní víkendovou rutinu. 

Díky exkurzi jdu na stáž do Alzy

Nabyté zkušenosti a vědomosti jsme následně zužitkovali při exkurzích v zahraničních i českých prestižních firmách. Já si odnáším super vzpomínky z exkurzí ve společnosti SAP, Alza.cz a také z organizace Člověk v Tísni. Ujasnila jsem si díky tomu, kde by se mi líbilo pracovat a také jsem zjistila, jak se liší role HR manažera ve velkém nadnárodním IT korporátu od velmi lukrativního tuzemského byznysu. Rozšířila jsem si i síť kontaktů, díky níž jdeme s kamarádkama stínovat HR manažerku marketingu do Alzy. Nové poznatky, které jsem v průběhu exkurze získala, využívám i v současnosti v mé práci či ve studentské organizaci NSO.  

Tečkou na závěr projektu bylo finální setkání, které proběhlo po dlouhých online měsících naživo! Obdrželi jsme certifikáty a spousta krásných dárečků, které nám vykouzlili úsměv na tváři. 

Mám spoustu kontaktů a také mentorku

ROZHLED mi kromě profesního rozvoje poskytl kontakty na lidi v oboru a pomohl mi najít snovou brigádu, na které mohu pracovat kdykoliv z pohodlí domova. Seznámil mě s úžasnými lidmi, se kterými jsem do nynějška v kontaktu. Díky mé aktivitě mě manažerka projektu Betty vybrala do mentoringového programu od Femme Palette. Na šest měsíců získám mentorku, se kterou se budu pravidelně setkávat. Neskutečně se na to těším a věřím, že i to mi pomůže k mé budoucí kariéře.  

Jsem neuvěřitelně vděčná, že jsem mohla být čtyři měsíce součástí tohoto projektu. Nikdy bych nevěřila, kam se můžeme za tak krátkou dobu posunout a kolik zkušeností, vědomostí, rad a praxe může student  během takto krátkého období získat. 

Jestli i ty toužíš stát se „rozhleďákem“, poznat skvělou partu lidí a stát se atraktivnějí na trhu práce, neváhej a jdi do toho!

Autorka článku: Anežka Jizbová

Kontaktní informace

Kanceláře:

Písecká 2342/11
130 00  Praha 3
Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124
Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100
IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Sledujte nás na sociálních sítích

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.