Career Days: Tři dny nabité exkurzemi!

Za námi je už 18. kolo projektu ROZHLED, které jsme zakončili tzv. Career Days! Jedná se o tři dny, během kterých se účastníci projektu vydávají do reálného světa, na exkurze do firem a společností. Někteří se dokonce potkají se zajímavými lidmi z oboru, třeba na kávu. Každá exkurze je „šitá na míru“ konkrétnímu účastníkovi a právě v tom je její kouzlo. Naši účastníci navštíví prostředí, které je opravdu zajímá a na vlastní kůži poznají, jak fungují jimi vybrané obory a ujistí se, zdali se chtějí vybraným směrem ubírat a nebo ne. Podívejte se, kam všude se naši účastníci vydali, byla to jízda!

Co jsou Career Days?

Velkou součástí projektu ROZHLED jsou exkurze do firem a společností, které jsou specifické tím, že jsou plánované míru jednotlivým účastníkům. To znamená, že každá exkurze je pouze pro jednoho účastníka (případně pro dva), který se zajímá o určitý obor (firmu, vybranou pozici). A co takovým exkurzím předchází? Spousta plánování a zařizování. Zároveň výběru exkurzí předchází aktivity účastníků – vzdělávací workshopy, sepisování vlastních vizí, testování silných a slabých stránek nebo třeba individuální kariérní poradenství.

Jsme velmi vděční jednotlivým firmám, organizacím a všem jednotlivcům, kteří byli ochotni ukázat našim účastníkům jak fungují a vpustili je do „zákulisí“. Tam, kam se běžný člověk sotva podívá – například do zákulisí fungování společnost Rohlík, do české redakce magazínu Forbes nebo do veřejnosti nepřístupných zákoutí Národního Muzea. Velkou součástí Career days jsou také naši skvělí dobrovolníci, kteří doprovází účastníky na jednotlivé exkurze. Všem moc děkujeme!

Jak Career Days proběhly?

Career days jsme odstartovali workshopem o finanční gramotnosti, který skvěle připravila lektorka Anna Šmídová. Účastníci získali užitečné tipy jak pracovat se svým rozpočtem a jak efektivně přemýšlet nad penězi. Protože se jednalo o intezivní dny, zpestřili jsme je hraním lasergames v Mercuria Lasergames a kurzem vaření italské kuchyně pořádaným kuchařskou školou Chefparade. Byla to bomba!

A kam naši účastníci během exkurzí zamířili?

Podívejte se na ochutnávku exkurzí našich účastníků!

 
Sára navštívila firmu GreenVille, která se specializuje na zelené střechy. Sáru firma svou myšlenkou nadchla a utvrdila se v tom, čemu se nadále chce věnovat!
Sára se dále podívala do Jungle Interiors, kteří dělají pracovní prostředí zelenější a zdravější a rozšířila si možnosti různého uplatnění po dokončení studia environmentalistiky. 
Katka navštívila Centrum Umělé Inteligence ČVUT, které se soustředí na výzkum umělé inteligence či transfer technologií. Katka si rozšířila obzory v uplatnění po studiu informatiky a centrum ji nadchlo!
Katka se podívala na exkurzi také do firmy ESET, které se soustředí na antivirovou a internetovou ochranu. Díky návštěvě poznala různé pozice a možnosti práce v IT.
Hana, která studuje právo a rozmýšlí, který směrem se profesně zaměřit, navštívila Česko-německou obchodní a průmyslovou komoru a dozvěděla se do detailu co různé pracovní pozice obnáší a také to, co pro to musí udělat. Exkurze jí pomohly zorientovat v tom, kam se vydá dál!
Tadeáš, který se chce věnovat mezinárodnímu právu, navštívil hned několik společností, které se problematikou zabývají. Podíval se do Allen&Overy, do advokátní kanceláře Havel & Partners a také zamířil do White&Case
Hana s Tadeášem společně zavítali do advokátní kanceláře, kde se potkali s týmem v Nedelka Kubáč Advokáti a dozvěděli se o povaze profese advokátů.
Alice se podívala do krásného prostředí mateřské školy Da Vinci a zjistila, jak to funguje v netradiční mateřské škole, která se řídí filosofií da Vinci. 
Valentýna zavítala do české redakce magazínu Forbes, kde nasála příjemnou atmosféru a zjistila, co všechno práce redaktorů obnáší. A také si domluvila možnost praxe! 

Lucka zamířila do Knihovny Národního muzea a dozvěděla se, co všechno dělají kurátoři, jaká jsou v knihovně různá oddělení a také se podívala do repozitáře a zákoutí Národního muzea, do kterých se běžný člověk jen tak nepodívá!

Lenka navštívila ilustrátorku Katku Černickou a Tomáše Gavlase, autora knížky KarlazPovídali si o psaní, o procesu tvorby, o jejich zkušenostech z marketingu a Lenka díky setkání načerpala spoustu inspirace! Tomáš také účastníkům projektu daroval několik kopií své knížky, do kterých se s radostí pustili. 
Lenka také navštívila módní návrháře PONER, kteří ji inspirovali v možnostech následování vlastních kreativních nápadů.
Květka navštívila Make Up Institute v Praze, dozvěděla se, jak probíhá proměna vizáže a sama takovou malou proměnu podstoupila!
Vilém, kterého baví urbanistika a prostorové plánování, navštívil IPR Praha. Důkladně se seznámil s organizací, dozvěděl se současných projektech a také nahlédl do celého procesu projektového managementu. A kromě toho si odnesl spoustu materiálů ke studiu!
Vilda navštívil dále architektonická studia ARCHUM a Jakub Cigler Architekti, dozvěděl se, že práce architekta není vůbec žádný med, ale zároveň se utvrdil v tom, že ho tento obor nesmírně baví a exkurze mu byla velkým přínosem.
Květka s Isou nahlédly do provozu největší školy streetdance v Česku, do BDS Academy, seznámily se s tím, jak studio funguje a jak se lze tanci věnovat i v kariérní rovině.
Lucka navštívila společnost Rohlík, podívala se do různých oddělení i do skladů a zjistila jak probíhá celé kolečko procesů – od objednání potravin na e-shopu až po doručení přímo domů. 
Lucka dále zavítala do EY, zjistila jaká různá oddělení a pozice ve organizaci existují, a také probrala jaké má kariérní možnosti!
Lucka byla na exkurzi také ve společnosti KOMIX, která „dává technologiím smysl“ a která Lucku velmi inspirovala ve výběru budoucího povolání!
Erika s Květou se vydaly do salonu Libor Šula, kde strávily část dne prohlídkou kadeřnictví, povídáním si o kadeřnické profesi, vyzkoušely pár produktů a získaly cenné tipy do budoucna!
Marek, kterému jde snad každý sport, na který sáhne, navštívil Sportlines, kteří pořádají sportovní pobyty a příměstské tábory. Marek prohlédl do trenérské profese, plánování sportovních akcí a táborů, a nechyběla ani praktická ukázka parkouru!
Barča byla na exkurzi v HAYS, kde se dozvěděla, co všechno obnáší práce personalistů a dokonce si vyzkoušela vstupní pohovor!
Adina zavítala do MINIMAL STUDIO, kde se dozvěděla o profesi designérů a exkurze ji inspirovala k následování svých snů.
Isa s Erikou navštívily kadeřnický salon TONI&GUY, nahlédly do práce v salonu, dozvěděly se informace o jednotlivých pozicích a návštěva je inspirovala k přemýšlení o tom, kam se do budoucna ubírat!

Kontaktní informace

Kanceláře:

Písecká 2342/11
130 00  Praha 3
Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124
Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100
IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Sledujte nás na sociálních sítích

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.