Dana

Dana žije v dětském domově DD PEPA v Lazci teprve krátce a to dva roky.
  • přes 2 roky v dětském domově
  • překonala své strachy a obavy
  • strávila 3 měsíce v zahraničí v rámci projektu London JOB&FUN

Dany příběh

V životě nastávají chvíle, kdy musíme dělat závažnější rozhodnutí. Rozhodnutí která nám mohou měnit životy a ze kterých můžeme mít strach, na což máme právo. Mé jméno je Dana L. Žiji v dětském domově DD PEPA v Lazci, žiji zde teprve krátce a to dva roky. Za tuto dobu se, ale mnoho změnilo a to především v mém pohledu na sebe samu a na život jako takový, jaký je.

Je naprosto normální bát se. Můžeme mít strach ze změn, strach z neznáma, strach z nepřijetí od společnosti nebo dokonce jen strach, že dostaneme vynadáno…Máme spoustu emocí a strach je jednou z těch nejsilnějších. Podstatnější je, že každý z nás máme své životy pevně ve svých rukách a strachy jsou jen od toho, aby se překonávaly. I já jsem měla strach. Tento článek bude pojednávat o tom, že riskovat se dosti často vyplatí a velkým plusem do života je naučit se překonávat své hranice, vyjít ze své komfortní zóny a posunout se zase o kus dále.

Byla jsem vystrašená studentka třetího ročníku, světem za hranicemi Česka naprosto nepolíbená, ale toužící po cestování. Bohužel mi vše komplikoval můj anglický jazyk. Co na plat. Základka za mnou, střední už se pomalu chýlí ke konci a maturita přede mnou. A proto jsem se rozhodla přihlásit do soutěže od společnosti Nadání a dovednosti, kterou jsem po třech soutěžních kolech nakonec společně s druhým účastníkem vyhrála.

O jakou soutěž se jednalo a co jsem vlastně vyhrála?

Soutěžila jsem o zprostředkování a uhrazení prvního měsíce pobytu v Londýně v Anglii, přičemž jsem zde musela tři měsíce pracovat v gastronomii.
A co jsem vyhrála? Vyhrála jsem tímto mnohem více než-li bylo stanoveno ve smluvních podmínkách. Překonala jsem strach z létání neboť toto byla má první cesta do zahraničí, získala jsem nová přátelství, naučila jsem se samostatně žít a hospodařit. Poznala jsem zde spoustu lidí, kteří neuměli anglicky téměř ani pozdravit, ale vyjeli do Londýna vydělávat peníze, aby uživili svou rodinu žijící v jejich rodné zemi. Poznala jsem lidi z různých koutů světa a různých společenských vrstev a mohla jsem tak poznat i jiné kultury a jejich temperament. Mohla, spíše musela jsem si vyzkoušet práci v zahraničí. A co je pro mě hlavním bodem?Mohla jsem cestovat, bavit se a procvičovat si angličtinu s rodilými mluvčími. Vyhrála jsem tak balíček úžasných zážitků, dobrodružství, učení se jazyka za pochodu a lepší komunikační schopnosti.

Během posledního měsíce života v Londýně jsem se vydala s novými přáteli na roadtrip přes Severní Skotsko a následně jsem se měla možnost podívat i do krásné Paříže. Vidím tyto uplynulé prázdniny jako obrovskou přidanou hodnotu svého dosavadního života. První měsíc zahraničního života byl pro mě opravdu náročný, kolikrát jsem plakala neboť i přes to, že jsem bydlela ve sdíleném domě s Čechy a Slováky, v práci jsem byla bezmocná a zkušenosti z obsluhy v Čechách mi byli k ničemu pokud jsem nadřízeným ani kolegům nerozuměla, co po mě vlastně vyžadují.Řešení? Nevzdat to! Komunikovat.

Pokud se tedy bojíte, že zůstanete trčet někde sami, bez pomoci a nezvládnete to….mýlíte se! Všude kolem nás jsou lidé, kteří mají také své strachy a určitě znají také ten nepříjemný pocit úzkosti. Proto stačí vždy jen otevřít pusu a poprosit o pomoc. Od toho je nás na světě přece tolik, abychom si mohli vzájemně pomoci, spolupracovat a být jeden druhému oporou.
Naše životy ovlivňují jenom naše činy. Energie kterou vynaložíme do toho, čeho chceme dosáhnout je přímo úměrná našemu úspěchu.
V budoucnu bych se ráda dále věnovala překonávání vlastních hranic, vytvořených společenskými pravidly, seberozvojem a studiem na vysoké škole v oboru marketing a management či žurnalistika. Ale hlavním cílem mého bytí je žít naplněným, hodnotným životem, cestovat, pomáhat a zabezpečit svou rodinu.

Vím, že tento projekt od společnosti Nadání a dovednosti a především pomoc všech sponzorů podporující tento projekt, kteří přispěli svým darem a posunuli mě tak o velký kus dále a zase mi věnovali o trochu jiný vánek do plachet, směřující mou loďku na cestě životem, si zaslouží více než jen poděkování, ale já tu pro ně mám toto:
S obrovskou upřímnou vděčností na srdci děkuji Všem podílejícím se na projektu London JOB&FUN. Pomáháte dělat životy dětí lepšími a plnějšími.

K závěru už chci jen dodat, že v dnešní době máme tolik věcí, které zjednodušují cestování a objevování světa! Tak proč to nezkusit? Můžeme vše co si jen dokážeme představit, stačí chtít a jít si za svými cíly

S pozdravem z letadla momentálně mířícího do Dubaje Vaše Dana.

Opět posouvám své hranice…

Kontaktní informace

Kanceláře:

Písecká 2342/11
130 00  Praha 3
Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124
Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100
IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Sledujte nás na sociálních sítích

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.