Představujeme Denisu, ambasadorku Nadání a dovednosti!

S radostí vás seznamujeme s naší novou ambasadorkou, která bude společně s námi šířit vizi Nadání a dovednosti mezi mladé lidi, kteří potřebují podpořit a nasměrovat k úspěšné budoucnosti. Denisa Záhorská je bývalou účastnicí našeho projektu LONDON JOB&FUN, díky kterému si vyzkoušela život v zahraničí a s naší organizací je v kontaktu již několik let. Kromě toho má za sebou silný osobní příběh a díky němu má nyní velkou motivaci pomáhat dalším mladým lidem. 

Denisa nám zodpověděla pár otázek, ve kterých představuje sama sebe, své životní výzvy nebo tipy, jak se dále rozvíjet. 

Kdo je Denča Záhorská? 🙂

Jsem energicky pozitivně naladěný člověk, i když mi do smíchu často není, tak se snažím usmívat a být v pozitivní náladě, protože pak se vše lépe zvládá. Jsem velký snílek za krásný a úspěšný život a taky hodně za tyto sny bojuji. Bojuji už od svých 12 let. Život nebyl jednoduchý, ale díky tvrdým zkušenostem jsem se naučila disciplíny, pokory. Jsem cílevědomá, pracovitá, energická, usměvavá. Mám ráda, když mám kolem sebe lidi. Ráda si povídám. Ráda pomáhám lidem. Mám ráda pozitivní společnost. Ráda poslouchám audio knihy a také čtu.

Proč jsi se rozhodla stát ambasadorkou Nadání a dovednosti?

Ambasadorkou Nadání a dovednosti jsem se rozhodla stát především proto, protože vize a hodnoty této organizace se mnou naprosto rezonují. Mým snem je pomáhat dětem, kteří to v životě nemají jednoduché. Jsem nesmírně vděčná, že můžu být součástí, tak úžasné organizace, která dětem pomáhá. Jsem vděčná, že můžu být tváři této organizace a sdílet svůj příběh, který může být pro někoho inspirací. Děti potřebují vědět, že je tady někdo pro ně, tady to děti ví. ❤️

Proč chceš podporovat mladé lidi v kariéře a osobním rozvoji?

Věřím, že mám obrovskou osobní sílu díky mému životní příběhu, který jsem zvládla. Chci podporovat mladé lidi z toho důvodu, protože i já jsem potřebovala takového energického člověka mít kolem sebe. Chci děti pozitivně ovlivňovat a pomáhat jim. Jít vlastním příkladem. Být kamarádkou a osobou, které se můžou děti svěřit. Chci předávat svoje zkušenosti, aby si nemusel nikdo projít tím, co já…

Jaké jsou tvé tipy pro osobní a kariérní rozvoj? 

Mezi mé tipy patří kontakt s pozitivními lidmi, protože pět lidí, kterými se obklopujeme nás nejvíce ovlivňují. Za mě je velice důležitá pozitivní komunikace k sobě samému a mít se rád/a, být v  přítomnosti a užívat si čas. Čtení knih velikánů a inspirování se od těchto lidí, meditace a jóga, nastavení cílů v životě a dělaní krůček po krůčku k jeho dosažení. Nepřestat něco dělat a něčemu se věnovat jen z důvodu, že se občas nedaří. Vytrvat a vytrvat. Říkám životu jedna velká zkouška a je jen na každém z nás, jak ji budeme hrát. 😉

Máš nějaké speciální nadání nebo dovednosti? 🙂

Řekla bych, že jsem hodně empatická a veselá. Nevím, jestli je to nadání, ale umím psát všemi deseti :-). Mezi dovednosti patří, že jsem hodně rychle učenlivá a dokážu vyřídit všechno, co je potřeba. Když si dám cíl, vždy ho splním… jsem hodně disciplinovaná.

Jaká byla tvá největší životní výzva a jak jsi ji překonala?

Když jsem se rozhodla, že se přestěhuju z Prahy do Karviné (ze dne na den), abych začala bojovat o péči mých mladších sourozenců (situace doma už se nedala snášet a sourozenci jen psychicky strádali), velkou výzvou bylo najít byt a zařídit ho, najít si práci, najít psycholožku pro brášku, učit se s bráškou, být super sestra, která motivuje a chválí, rozřídit se v autě (do té doby jsem nejezdila v autě šest let), zaučit se v nové práci na pozici asistentky v korporátní společnosti za pouhý půl rok. Bylo to těžké, měla jsem strach, že to nezvládnu ustát, ale nevzdala jsem to. Překonala jsem to tak, že jsem každý den věřila a makala, aby to dobře dopadlo.

Co nejraději děláš ve volném čase?

Moc ráda čtu knížky o osobním rozvoji a inspiruji se lidmi, kteří to v životě taky neměli jednoduché a dokázali si jít za svými sny, neodradili je životní pády a překážky. Mám ráda přírodu a když potřebuji vypnout, příroda mi pomůže. Ráda se obklopuji pozitivními lidmi. Ráda cvičím a učím se vařit. Ráda mluvím anglicky a dokonce teď už i ráda řídím auto (né vždycky tomu tak bylo :D).

Jaký je tvůj největší sen?

Můj sen je postarat se o sourozence, aby se jim v životě dařilo. Mým snem je sourozencům předat jen to nejlepší ze sebe, mým snem je pomoci co nejvíce dětem, kteří to nemají jednoduché. Chci děti inspirovat a jít příkladem, aby děti nebraly drogy, nepily alkohol, nechodily za školu. Mým snem je cestovat a poznávat kultury a zkoušet jídla daných zemí. Mým snem je umět 5 jazyků a jednou řídit Bucati. Mým snem je vlastnit v důchodu chatu s krbem v Jeseníkách a být finančně nezávislá, abych mohla co nejvíce pomáhat. Peníze beru jako nástroj k tomu, abych mohla dělat věci, které mají smysl. Jako je právě pomáhání potřebným. Mým snem je být úspěšná žena.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Pomáhat na plný úvazek a dělat věci, které mají smysl… Věnovat se projektům.

Chceš něco vzkázat našim čtenářům?

Ráda bych všechny čtenáře pozdravila, popřála jim spoustu sil do těchto těžkých časů. Hodně energie… Věřím, že to brzy skončí a bude opět vše fajn a možná ještě lepší. Děkuji všem, že jste si přečetli tento článek až do konce a budu se těšit na každého z vás až vás potkám.

Moc se těšíme na všechno, co nás s Denčou čeká!

Mezitím ji můžete sledovat na jejím Instagramu a pokud vás více zajímá její příběh, navštivte i její web.

Kontaktní informace

Kanceláře:

Písecká 2342/11
130 00  Praha 3
Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124
Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100
IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Sledujte nás na sociálních sítích

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.