Sandra

Sandra získala možnost tříměsíčního pobytu v Londýně, kam se vydala nejen za prací, ale i poznáváním krásných míst a nových lidí.

Úspěch na prvním pohovoru, více nabídek práce a šance vyzkoušet odlišný pracovní trh, než je u nás, ji poskytla další obzory. Jejími slovy… ,,Nebojte se občas riskovat a jít zatím, co chcete. Můžete zažít perfektní chvilku, na kterou nikdy nezapomenete.”

  • přes 4 roky v dětském domově
  • zjistila kdo je a jak překonat sama sebe
  • kadeřnický kurz na prodlužování vlasů

Sandřin příběh

Jmenuji se Sandra, je mi 20 let a vyrostla jsem v dětském domově v Chomutově. Ráda bych vám napsala, jak jsem se já, holka z maloměsta, holka z děcáku, dostala do Londýna.

3 měsíce v Londýně

Díky neziskovce Nadání a dovednosti, agentuře Czech-us a advokátní kanceláři Bániayová Vožehová jsem měla možnost v červnu odletět – ano, čtete správně – O D L E T Ě T – na 3 měsíce do Londýna (byl to můj první let, tak mi odpusťte to přehnané nadšení).

Po příletu do Anglie jsem našla na letišti autobus, abych se dostala do centra Londýna, ubytovala jsem se na sharehousu (vše jsem měla předem zařízené i zaplacené od výše uvedených organizací) a tímto začal doslova kolotoč… Jelikož jsem se tu chystala po celé 3 měsíce pracovat musela jsem si sehnat spoustu věcí (oysterkartu – MHD, anglickou sim kartu, NIN číslo a podobně…). Také jsem dostala seznam míst, kde jsem se měla hlásit na pracovní pohovor – v angličtině.

Úspěch na prvním pohovoru, nová práce

Uspěla jsem hned na prvním pracovním pohovoru. Jednalo se o firmu Renard Resource, což je cateringová agentura, která dodává číšníky na různé akce, tedy všude, kde jsou potřeba. Byla to velmi náročná a časově flexibilní práce. Měla jsem i předepsané oblečení. Musela jsem chodit v černých společenských kalhotách, košili a dokonce jsem nosila i kravaty, které se střídaly podle hotelu, protože jsem pokaždé pracovala někde jinde (tam, kde bylo potřeba).

Díky pozici servírky jsem zjistila, že to není žádná legrace. Chodit s tácem plným skleniček vína nebo s jídlem. Cítíte pak strašnou bolest v rukou a začnou se vám třást, ale vy nesmíte dát nic najevo. Časem si Vaše tělo zvykne a nevnímáte to. Jen se zdokonalujete a zjišťujete, že jste lepší a lepší. Je to úžasný pocit, když vidíte, že se lepšíte. Jsem ráda, že jsem získala právě tuto pozici, neboť díky ní poznávám i sama sebe.

Také se mi naskytla příležitost být fotomodelkou. Fotograf z jedné agentury mi nafotil nějaké fotky, abych měla své profesionální portfolio. Během focení jsem slyšela tolik lichotek, že jsem už nevěděla, jak je přijímat. Bylo to pro mě něco nového a neobvyklého, ale snažila jsem se to nedávat tolik najevo. Nabídli mi focení do magazínů a katalogů, na billboardy, a taky různé focení rukou a vlasů. Na catwalk (typ modeligu, při kterém chodíte po mole) bych nemohla, protože jsem poměrně malá a ty děvčata jsou strašně vysoké a hubené. Nic pro mě.

Cestování a volný čas

Ve svém volném čase se snažím trávit čas s kamarády a cestovat po Londýně. Moc míst jsem ještě nenavštívila, což mě mrzí, ale kdybych byla turistický průvodce a měla vám sestavit seznam míst, kde jsem už byla, a stojí za zhlédnutí, tak bych vám rozhodně doporučila Regent park, což je za mě nejkrásnější park, který jsem zatím viděla. Dále také klasiku – Big Ben, Westminster Abbey a okolí Westminster Bridge, kde můžete nalézt krásnou architekturu. Můžete si zde nafotit mnoho krásných fotek, což se hodí pro váš instagramový účet anebo jiné sociální sítě.

V Londýně je docela draho, ještě ke všemu, když to přepočítám na naše české koruny.

Díky za příležitost!

Jsem za tuto příležitost velmi vděčná. Mohla jsem si zdokonalit jazyk, poznat novou zemi a lidi. Naučila jsem se tu žít samostatně. První měsíc jsem měla celý zaplacený od advokátní kanceláře, ale další dva měsíce jsem se učila hospodařit s penězi sama, což je skvělá zkušenost. Podařilo se mi i něco ušetřit.

Kdybych nedostala od Nadání a dovednosti takovou příležitost, asi bych se k tomu sama nikdy neodhodlala, nikdy bych nevycestovala a nikdy bych se nerozhodla žít tady.

Nakonec bych všem chtěla říct: ,,Nebojte se občas riskovat a jít zatím, co chcete. Můžete zažít perfektní chvilku, na kterou nikdy nezapomenete.”

Vaše Sandra

Kontaktní informace

Kanceláře:

Písecká 2342/11
130 00  Praha 3
Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124
Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100
IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Sledujte nás na sociálních sítích

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.