ROZHLED 16. KOLO

Čtyřměsíční mentoringový program zaměřený na volbu správné kariéry,
rozvoj nadání a dovedností a následného osamostatnění se a uplatnění se na trhu práce.

Projekt je určený mladým lidem na střední škole.

Pro koho byl projekt určený?

 

Pro studenty středních škol ze znevýhodněného prostředí.

  • Oblast: Praha a Středočeský kraj
  • Období: únor – květen 2019
  • Počet účastníků: 20
  • Věková kategorie: 17-21 let
  • Finanční partneři projektu : České Radiokomunikace, a.s., Igepa velkoobchod s papírem spol., s.r.o., RENOMIA, a.s., SPORTS LOVERS s.r.o., TUkas a.s., Economia, a.s., EREP ENERGIE, s.r.o., W. A. G. payment solutions, a.s., Gooose s.r.o.,, Inexad s.r.o., Savills CZ s.r.o., Procter & Gamble Czech Republic s.r.o., Nadace The JetBrains Foundation, Ernst & Young, s.r.o., xITee k.s., individuální dárci

 

16. kolo ROZHLEDU

2.-3. února 2019

Úvodní seminář a motivační přednáška s Jiřím Rosteckým

V rámci úvodního semináře proběhlo seznámení s účastníky, veškerá administrativa a shrnutí náplně projektu. Po obědě pak dorazil Jiří Rostecký, tvůrce magazínu MladýPodnikatel.cz. Jirka přišel účastníky podpořit, motivovat a sdílet s nimi nejen své zkušenosti, ale i strachy, jak se jim postavit a posunout se v životě i v a kariéře dál.

Workshop: Finanční gramotnost a bydlení

V neděli pak druhým workshopem na téma “Finanční gramotnost a bydlení”  navázala lektorka Hana Pilcová. Finanční gramotnost je pro mladé lidi velmi důležitá, aby po osamostatnění neskončili v dluhové pasti, věděli, jakou částku musí měsíčně vydělat, aby pokryli své náklady a uměli nakládat se svým rozpočtem.

„Všechno bylo super, bavilo mě to v sobotu i v neděli. Nejvíce mě ale zaujala debata s Jirkou Rosteckým, která mě inspirovala natolik, že jsem se hned po skončení spojila s osobou, o které už jsem dlouho uvažovala a mohla by mi pomoct se přiblížit k mému snu.“ zhodnotila první víkend jedna z účastnic.

9.-10. března 2019

Workshop zaměřený na životopisy, pohovory a komunikační dovednosti

Druhý víkend proběhl ve společnosti UPC Česká republika, jejíž zaměstnanci si pro účastníky připravili zajímavý dvoudenní workshop.

V sobotní části se personalistky s účastníky věnovali životopisům, motivačním dopisům, pracovnímu právu a na závěr si vyzkoušeli i pracovní pohovor nanečisto. V neděli pak dopoledne trenéři společnosti s účastníky pilovali jejich prezentační a komunikační dovednosti a odpoledne se zaměřili na jejich počítačové dovednosti.

Jako největší přínos tohoto víkendu hodnotím možnost vyzkoušet si nanečisto pohovor, konečně se cítím jistější. “ zhodnotil víkend jeden z účastníků. A další účastnice přidala: „Už vím, na co si dát při psaní životopisu a motivačního dopisu pozor, jak se na pohovor připravit a hlavně už vím, jak se správně představit, mluvit o sobě, ale i jak odpovídat na nepříjemné otázky.”

6.-7. dubna 2019

Workshop s kariérními poradci

První dubnovou sobotu si kariérní poradci PhDr. Petra Drahoňovská a Mgr. Valery Senichev, PhD. pro účastníky připravili zajímavý workshop na talenty, silné stránky, trh práce a jak se uplatnit. V dopolední části účastníci skrze tvorbu vlastního konceptu kavárny poznávali své silné stránky a talenty. Odpoledne pak následovala část zaměřená na trh práce, jeho jednotlivé segmenty a definováním, co je pro každého z účastníků “dream job”.

Lifehacking s Jiřím Doležalem

Nedělní workshop vedl Jiří Doležal, spoluzakladatel úspěšného motivačního diáře Doller. Jiří účastníkům vysvětlil, jak funguje jejich mozek, jak s ním pracovat, jak mít efektivní den, ale i jak si stanovit osobní vizi a cíle a posunout se za svými sny.

V sobotu i v neděli se workshopy protáhly vzhledem k dotazům účastníků o téměř hodinu a tomu odpovídala i zpětná vazba účastníků, kteří třetí workshopový  víkend hodnotili jako nejlepší: Oba dva dny mi daly hrozně moc, zatím nejlepší část celého projektu,”, „Bomba, nejlepší workshopy projektu.”, „Naprosto skvělí lektoři, je vidět, že je práce baví a že jsou dobří ve svém oboru.”

12.-14. května 2019

Career Days

Během tří dnů byly pro účastníky připraveny individuální exkurze a stínování dle jejich profilace. Kromě toho absolvovali kurz vaření italské kuchyně ve škole vaření Chefparade, laser games a dvě hodiny plné breakdance a parkuru.

Individuální sezení kariérním poradcem

Na závěr celého projektu po exkurzích ještě účastníci absolvovali hodinové individuální sezení s kariérními poradci PhDr. Petrou Drahoňovskou a Mgr. Valerym Senichevem, PhD, kde se zaměřili na životopisy a jejich další kariérní směřování.

Exkurze mi otevřely mnoho dveří, ale i oči. Měl jsem možnost se podívat na taková místa, o kterých se jiným ani nezdá,“ zhodnotil Career Days jeden z účastníků. A další účastnice přidala: „Předčilo to mé očekávání, návštěva Rubikonu byla neuvěřitelně zajímavé, v Googlu jsem získala plno informací a kontakty, vyzkoušela jsem si virtuální realitu, no a poslední exkurze do marketingu L´Orealu byla prostě úžasná. ”

A jak celý projekt hodnotí účastníci?

„Konečně už vím, co co chci a co budu dělat, poznala jsem lépe sama sebe, díky projektu jsem získala jsem sebedůvěrů, nechci, aby projekt skončil, dal mi opravdu hodně“.

„Projekt mi pomohl si ujasnit, co opravdu chci, jakým směrem nyní po ukončení střední školy pokračovat. Ještě dnes začnu řešit změnu volby VOŠ, během projektu jsem si ujasnila, že mám přihlášku na VOŠ podanou na špatném místě.“

„Jsem opravdu neskutečně rád, že jsem se mohl účastnit a přál bych to opravdu všem od ZŠ po VŠ. To, co jsem měl možnost zažít je opravdu k nezaplacení a je to nenahraditelné, děkuji mnohokrát. “

Pomoci nebylo nikdy jednodušší

Každá pomoc se počítá. Především na vás záleží, kolika dětem z dětských domovů
pomůžeme v jejich osobním a profesním rozvoji. Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem
šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.

Bez vás by to nešlo

Kontaktní informace

Kanceláře:

Písecká 2342/11
130 00  Praha 3
Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124
Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100
IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Sledujte nás na sociálních sítích

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.