13. ROZHLED

13. kolo Rozhledu se skládalo opět z několika částí. Tou hlavní byla podpora dětí v dětských domovech, ale na své si přišli i ostatní. Jak nakládat s penězi, proč cestovat, co a jak vařit nebo jak si poradit s Instagramem – to vše bylo v našem 13. Rozhledovém kole.

Hlavní část: Otevři dveře své kariéře

Během ledna jsme navštívili s workshopem Otevři dveře svojí kariéře celkem 6 dětských domovů v Olomouckém a Zlínském kraji. Spolu s námi do dětských domovů dorazil vždy také jeden z představitelů úspěšného života po odchodu z dětského domova. Zúčastnilo se 36 dětí.

Příběhy naší
společné pomoci

Krásné příběhy dětí, kterým jsme společně pomohly
najít směr a uspět v osobním i kariérním životě.

Příběhy dětí, kterým jsme splnily sny.

Všechny příběhy

Daniela

Tento rok budu končit bakalářské studium a měla jsem obrovský strach, co bude pak. Projekt Nadání a dovednosti mi ukázal konkrétní pracovní místa a otevřel mi možnost další spolupráce v některých z navštívených firem.

Petr

Tento projekt je skvělý pro všechny, kteří si nejsou jistí, kterým pracovním směrem se vydat nebo pro lidi, kteří chtějí získat kontakty ve svých oborech.

Dana

S obrovskou upřímnou vděčností na srdci děkuji Všem podílejícím se na projektu JOB&FUN. Pomáháte dělat životy dětí lepšími a plnějšími.

Štěpánka

Dětský domov
„Doufám, že nadále zůstaneme v kontaktu a budeme se navštěvovat v dětském domově ale i mimo něj. Holky jsou podporou pro všechny a ukazují nám, že není nic, co bychom nezvládli, nebo by se nedalo zařídit.“

Jirka

Sedmičlenná rodina, nejstarší ze sourozenců
„Jsem, rád, že takoví lidi, kteří pomáhají ostatním existují. Protože spousta z nás takovou pomoc, anebo dobré nasměrování do života potřebujeme.“

Žaneta

Dětský domov od roku 2014
„Nadání a dovednosti mi nabízí možnosti, které se dětem v rodinách mnohdy nedostává. Chtěla bych tímto poděkovat zakladatelům této neziskovky, která pomáhá a rozvíjí životní sny nejen mně, ale i dalším dětem…“

Lukáš

18 let, dětský domov
„Díky kontaktům od Nadání mám všude otevřené dveře a nebojím se Denise a ani Lindě napsat, když mám nějaký problém. Vím, že mi vždy pomohou a při nejlepším mě
nasměrují a já si pak zbytek zařídím sám…“

Sandra

Dětský domov
Úspěch na prvním pohovoru a možnost vyzkoušet odlišný pracovní trh ji poskytla další obzory. ,,Nebojte se občas riskovat a jít zatím, co chcete. Můžete zažít perfektní chvilku, na kterou nikdy nezapomenete.”

Kryštof

17 let, pěstounská péče
„Projekt Roz(h)led Samsung Digital Academy mi rozšířil obzory. Uvědomil jsem si, co chci dělat v budoucnu a čím chci být. Chci vystudovat vysokou školu, v pruběhu studia chodit na brigádu v oboru, …“

Finanční gramotnost

S naší lektorkou Hanou Pilcovou jsme se vydali do Olomouce i do Zlína, kde jsme pro děti uspořádali seminář na téma Finanční gramotnost.

Toto téma je velmi zajímalo, a proto se s chutí zapojovaly do všech aktivit, které si pro ně Hanka připravila. Dívaly se na naučná videa, seznamovaly se s cenami různých výrobků i služeb a sestavovaly si vlastní rozpočty.

Cestování, nejlepší životní investice

I děti z dětských domovů mají ambice cestovat, někteří jedinci by si dokonce troufli rovnou i na studium či pracovní pobyt v zahraničí, ale jak na to? O tom a dalších tématech se děti bavily s Lukášem Kerhartem, který žil 5 let v zahraničí.

Kurz vaření

Chefparade je škola vaření, do které pravidelně s dětmi docházíme na kurzy vaření. Tentokrát si děti pod taktovkou šéfkuchaře uvařily 4chodovou večeři.
Naučily se tak vývar s domácími nudlemi, kuře na paprice s domácím houskovým knedlíkem, sekanou s bramborovou kaší a švestkový koláč s drobenkou.

Jak na Instagram?

Dnešní mladí lidé se čím dál více zajímají o sociální sítě, proto jsme se spojili s influencerkou Aki Votrubovou , která si pro ně připravila workshop Jak na Instagram?

Děti se dozvěděly jak vůbec sociální sítě fungují, jak se jimi živit, jaké aplikace nyní frčí a také zkoušeli fotit “cool” fotografie.

Career Days

Ze 36 dětí jsme vybrali 19 nejšikovnějších a pozvali jsme je do Prahy na akci Career Days, kde nás čekalo mnoho exkurzí, workshopů a seminářů. Této akce se zúčastnilo 14 dětí.

Za poskytnutí ubytování děkujeme hotelu Fortuna West, který spadá pod společnost CPI hotels, a.s.

Individuální kariérní poradenství

Celkem 14 dětí absolvovalo na závěr také kariérní poradenství s kvalifikovanou kariérní poradkyní PhDr. Petrou Drahoňovskou. Děti si vytvořily finální verzi svého životopisu a zaměřily se na svou profesní i osobní budoucnost.

Bez vás by to nešlo

Projekt finančně podpořili: 4Life Direct; Blueberry.cz Apps s.r.o.; FM Česká, s.r.o.; Heureka Shopping s.r.o.; Restaurace Tiskárna; Skanska Reality.; Tým dopravního inženýrství s.r.o.; VINLAND, a.s

Projekt materiálně podpořili: ACTIVA spol. s.r.o.; AHOLD Czech republic, a.s.; Autocentrum FEMAT Radotín s.r.o.

Projekt probíhal pod záštitou: OSN Česká republika, Zlínský kraj

Dětské domovy navštívily bývalý klienti dětských domovů Belinda Kubišová a Lukáš Dolejš.

Za pomoc při realizaci workshopů v dětských domovech děkujeme dobrovolníkům – personalistům Adéle Mořické a Lukáši Dolejšovi.

Za poskytnutí ubytování děkujeme hotelu Fortuna West, který spadá pod společnost CPI hotels, a.s.

Za výtečné obědy děkujeme restauraci Tiskárna.

Za občerstvení a pochutiny děkujeme společnosti AHOLD Czech republic, a.s. a LAGARDERE TRAVEL RETAIL.

Za poskytnutí pitného režimu děkujeme společnosti Kofola a.s.

Za pomoc s doprovázením dětí děkujeme dobrovolníkům Adéle Hynkové, Míše Bejblové, Davidovi Černému, Daně Benediktové, Adrianě Pagáčové, Karině Vašinové, Nikole Pejkové, Davidovi Krupovi, Báře Pakostové, Šárce Spáčilové, Báře Bastlové, Báře Koláčkové, Gulnaře Jafarové, Michalovi Olšanskému, Ivaně Mrázkové, Kateřině Jirákové a Romanu Polákovi.

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
IČ: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Online

Pomáhejte společně s námi. Dejme mladým lidem šanci na lepší budoucnost a pomozme jim najít jejich práci snů.

Kontaktní informace

Kanceláře:
Hradčanská Office Center
Milady Horákové 116/109
160 00 Praha 6

Telefon: +420 724 85 22 38
E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Datová schránka: ID: 6j32yja

Fakturační údaje

Nadání a dovednosti o.p.s.
Klimentská 1246/1
110 00 Praha 1
I4: 242 95 124

Číslo účtu: 107-2573200287/0100
Číslo transparentního účtu: 107-7444850227/0100

IBAN: CZ3601000001072573200287
BIC/SWIFT: KOMBCZPP

Pomáhejte společně s námi. Dejme dětem šanci, aby jejich první kroky z dětského domova byly opravdu úspěšné.